Wycofano zarzuty wobec Decapitated

fot. Oskar Szramka
Jak podaje The Spokesman Review wszystkie oskarżenia wobec członków zespołu Decapitated zostały wycofane!

Według The Spkeman Review prokuratorzy okręgu Spokane County wycofali oskarżenia o gwałt i porwanie wobec wszystkich członków formacji Decpaitated powołując się na dobre samopoczucie ofiary.

Na niecałe dwa tygodnie przed rozprawą sądową prokurator okręgu Spokane County – Kelly Fitzgerald – złożyła wniosek o zwolnienie wszystkich zarzutów o gwałt i porwanie. Według Spokane Review wniosek podaje „dobrostan ofiary” (ang. „the well being of the Vittim”) i “interes sprawiedliwości” jako powód zwolnienia muzyków.

Adwokaci broniący muzyków zakwestionowali wiarygodność oskarżycielki, która w 2014 roku przyznała się do kłamstwa policji w związku z obrażeniami, które poniosła podczas napadu, którego miał dokonać jej chłopak (mężczyznę oskarżono o dźgnięcie nożem trzech osób). Według The Spokeman Review później ustalono, że kobieta została zraniona w wyniku kłótni z chłopakiem. 

16 stycznia 2018 roku miała odbyć się rozprawa sądowa formacji Decapitated. Wokalista grupy – Rafał P. – został oskarżony o porwanie pierwszego stopnia i gwałt drugiego stopnia, Huberta W. oskarżano o porwanie pierwszego stopnia i gwałt trzeciego. Wacław K. został oskarżony o porwanie pierwszego stopnia i gwałt drugiego stopnia, a perkusista – Michał Ł. – o porwanie pierwszego stopnia i gwałt trzeciego stopnia. Do tej pory muzycy mieli przyzwolenie na kontakt pomiędzy sobą tylko za pośrednictwem prawnych pełnomocników.

Decapitated zostało aresztowane 8 września ubiegłego roku w Santa Ana, w słonecznej Kalifornii i deportowani do stanu Waszyngton.

Komentarze