Wycofano zarzuty wobec Decapitated - Heavy Metal & More

Nie przegap

piątek, 5 stycznia 2018

Wycofano zarzuty wobec Decapitated

fot. Oskar Szramka
Jak podaje The Spokesman Review wszystkie oskarżenia wobec członków zespołu Decapitated zostały wycofane!

Według The Spkeman Review prokuratorzy okręgu Spokane County wycofali oskarżenia o gwałt i porwanie wobec wszystkich członków formacji Decpaitated powołując się na dobre samopoczucie ofiary.

Na niecałe dwa tygodnie przed rozprawą sądową prokurator okręgu Spokane County – Kelly Fitzgerald – złożyła wniosek o zwolnienie wszystkich zarzutów o gwałt i porwanie. Według Spokane Review wniosek podaje „dobrostan ofiary” (ang. „the well being of the Vittim”) i “interes sprawiedliwości” jako powód zwolnienia muzyków.

Adwokaci broniący muzyków zakwestionowali wiarygodność oskarżycielki, która w 2014 roku przyznała się do kłamstwa policji w związku z obrażeniami, które poniosła podczas napadu, którego miał dokonać jej chłopak (mężczyznę oskarżono o dźgnięcie nożem trzech osób). Według The Spokeman Review później ustalono, że kobieta została zraniona w wyniku kłótni z chłopakiem. 

16 stycznia 2018 roku miała odbyć się rozprawa sądowa formacji Decapitated. Wokalista grupy – Rafał P. – został oskarżony o porwanie pierwszego stopnia i gwałt drugiego stopnia, Huberta W. oskarżano o porwanie pierwszego stopnia i gwałt trzeciego. Wacław K. został oskarżony o porwanie pierwszego stopnia i gwałt drugiego stopnia, a perkusista – Michał Ł. – o porwanie pierwszego stopnia i gwałt trzeciego stopnia. Do tej pory muzycy mieli przyzwolenie na kontakt pomiędzy sobą tylko za pośrednictwem prawnych pełnomocników.

Decapitated zostało aresztowane 8 września ubiegłego roku w Santa Ana, w słonecznej Kalifornii i deportowani do stanu Waszyngton.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz