[Recenzja] 10 moich ulubionych filmów, w których muzyka jest istotna,ale nie są to koncertowe DVD (część 2)#6 „Wszystko co kocham”

materiały prasoweRok: 2009

Reżyser: Jacek Boruch

Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Olga Frycz, Jakub Gierszał, Andrzej Chyra    Polski akcent w moim „Top 10”- film zekranizowany w 2009 roku przez reżysera Jacka Borucha opisuje szary okres w dziejach naszego kraju - Stan Wojenny. Główny bohater - Janek (w tej roli Kościukiewicz) - gra w zespole punk rockowym nazywającym się WCK (czyli tytułowe Wszystko Co Kocham). Razem z kolegami z kapeli grając gniewne utwory i walcząc o wolność docierają do Jarocina.

    Dla mnie, jako osoby nie urodzonej w PRL film ten stanowi pewnego rodzaju wehikuł czasu, który pozwala mi przenieść się w czasy kiedy mój tata zaczynał swoją fascynację rock’n’rollem już nie tylko za pomocą opowieści, ale też świetnego filmu o czasach, kiedy miłość miała smak oranżady”.
  


#7 „School of Rock” („Szkoła Rocka”)
materiały prasowe

Rok: 2003
Reżyser: Richard Linklater
Obsada: Jack Black

   Pełen humoru i  świetnych gitarowych riffów film opisujący perypetie muzyka (w tej roli Jack Black), który nie będąc nauczycielem za pomocą fortelu zaczyna uczyć muzyki w elitarnej szkole podstawowej w USA.  Zamiast Bacha i Mozarta uczniowie uczą się utworów takich artystów jak: AC/DC, Metallica, Led Zeppelin, Deep Purple etc.  Klasa pod konec roku ma wystąpić w bitwie kapel, jako zespół School of Rock.Zaraz po obejrzeniu tego filmu po raz pierwszy wiedziałam, że będzie nalezał on do moich ulubionych.#8  „Freaky Friday” („Zakręcony Piątek”) 
materiały prasowe

Rok: 2003
Reżyser: Mark Waters
Obsada: Lindsay Lohan, Jamie Lee Curtis

     Remake Disneyowskiego filmu z 1976 roku o tym samym tytule zaskakuje humorem i muzyką Ścieżka dźwiękowa „Zakręconego piątku” to w prawdzie nie heavy metal, bardziej dziewczyński punk rock -uważam jednak, że warto obejrzeć ten film ze względu na solo gitarowe wykonywane na szklanym ekranie przez Annę Coleman (w tej roli Lindsay Lohan jeszcze przed operacjami plastycznymi i nałogami); razem z resztą zespołu Pink Slip w garażu domu matki Anny.  Jamie Lee Curtis (gra rolę doktor Tess Coleman, matkę Anny) również pokazała, że „potrafi dać czadu” na scenie, a konkretnie za kulisami House of Blues.
Dziewczyny w tym filmie zdecydowanie potrafią grać.

#9 „Rockstar” („Gwiazda Rocka ")
materiały prasowe
Rok: 2001
Reżyser:
Obsada: Mark Wahlberg, Jennifer Aniston

   Chyba każdy fan heavy metalu / rocka / hard rocka marzył o staniu na scenie ramię w ramię ze swoimi idolami. Marzenie to spełniło się Chrisowi ‘Izzy’emu’ Coleowi (w tej roli Wahlberg), który jadąc na koncert swojej ulubionej kapeli - Steel Dragon - nawet nie przypuszczał, że jakiś czas później zastąpi na estradzie lidera tego zespołu.
    Zderzenie młodzieńczych marzeń z twardą rzeczywistością bycia w kapeli i rozpad związku z Emily Poule (Jennifer Aniston) skłoniły Izzy’ego do opuszczenia Steel Dragon i poukładania swojego życia na nowo. Chyba nie muszę dodawać, że fabule towarzyszy bardzo dobry soundtrack.


#10 „The Doors”
materiały prasowe


Rok: 1991
Reżyser: Oliver Stone
Obsada: Val Kiler, Meg Ryan

  Film dokumentalny, ukazujący życie Króla Jaszczura, lidera zespołu The Doors - Jima Morrisona. Co do ścieżki dźwiękowej, to sprawa jest aż nadto oczywista - w filmie nie mogło zabraknąć utworów Doorsów. Obraz dla każdego fana Jima i s-ki !

MY TOP 10:
#1 METALLICA THROUGH THE NEVER 3D MOVIE
#2 BACK TO THE FUTURE
#3 LEMMY
#4 SOME KIND OF MONSTER
#5 WAYNE’S WORLD
#6 WSZYSTKO CO KOCHAM
#7 SCHOOL OF ROCK
#8 FREAKY FRIDAY
#9 ROCKSTAR
#10 THE DOORS


Komentarze