Metallica żegna Sinofsky'ego.

Zdjęcie pochodzi ze strony: Metallica.com
 Wczoraj rano odszedł współtwórca filmu dokumentalnego o zespole Metallica zatytułowanego "Some Kind Of Monster", Bruce Sinofsky. Powodem śmierci były powikłania z cukrzycą. Grupa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, metallica.com, pożegnała zmarłego przyjaciela.

Oto treść oświadczenia zespołu:
"Straciliśmy wyjątkowego członka naszej rodziny. Nagradzany reżyser odszedł dzisiejszego ranka.

Bruce razem z Joe Berlingerem był architektem naszego filmu Some Kind Of Monster. Mądry, zabawny i oddany, na początku 2000 roku był z nami niemal każdego dnia pomagając nam nawigować przez sztorm w tamtych czasach. Poza tym, niezbyt mile widziany czasami był z nami w najciemniejszych czasach Metalliki. Stał się dla nas oddaną, podnoszącą na duchu łodzią ratunkową, kiedy obiektywnie postrzegał proces rozwiązywania naszych problemów i odbudowę naszych osobowości. Podziwialiśmy pracę Bruce'a i Joe w Brother's Keeper, ale oczywiście zostaliśmy zdmuchnięci (rozwaleni) z powodu tego, co wspólnie z Joe osiągnął z trylogią filmową Paradise Lost. Razem z ich nieustającą pracą i zwracaniem uwagi na najmniejsze choćby szczegóły filmy Bruce'a i Joe zwróciły uwagę na pomyłki sądowe w sprawie trzech nastolatków oskarżonych i skazanych za zabójstwo, a także pomogły w ich uwolnieniu z więzienia po ponad 18 latach spędzonych za kratkami. 

Po Some Kind Of Monster Bruce wykonał kawał wspaniałej roboty dla Sundance Channel przy serii Iconoslasts i dla kanału History z 10 Days That Unexpectedly Chainged America, a także w innych licznych projektach. 

Nasze myśli i modlitwy są razem z rodziną i przyjaciółmi Bruce'a. Będziemy za Tobą tęsknić, Bruce. Dzielny facet z wielką empatią i mądrością, który nie bał się pokopać głębiej by opowiedzieć historię.

RIP Bruce."

Komentarze