Deep Purple zapowiada dwa nowe wydawnictwa!

Deep Purple/ foto: materiały prasowe/ oficjalna strona zespołu

Zespół Deep Purple zapowiedział dwa nowe wydawnictwa, które wkrótce ukażą się na rynku. Nie będą to płyty z nowym materiałem, ale aż dwa wydawnictwa koncertowe - From the Setting Sun...(in Wacken) i To the Rising Sun (in Tokyo).


Oba wydawnictwa pojawią się na rynku muzycznym tego samego dnia, 28 sierpnia 2015 roku, w formatach  DVD i Blu-Ray. Pierwszy krążek został zarejestrowany podczas legendarnego niemieckiego festiwalu - Wacken Open Air - w roku 2013 przez dziewięć kamer HD. Myślicie, że było ich wiele? Koncert w Tokyo został zarejestrowany przez aż dwanaście kamer. Oprócz wersji DVD i Blu-Ray będzie można kupić oba wydawnictwa w formie CD i płyty winylowej.

A tak o From the Setting Sun...(in Wacken) wypowiedział się Roger Glover: "Był tłum, był niesamowity widok ze sceny to była okazja. Podczas zachodu słońca wspaniale przywitało nas może tatuaży i skór. Tłumy zgromadzone na festiwalach są wyjątkowe, ponieważ ludzie zjeżdżają się tam dla samego wydarzenia, a nie dla konkretnego zespołu.(...)".

Okładka wydawnictwa:

fot. materiały prasoweBasista dodał też kilka słów o To the Rising Sun (in Tokyo): "(...) Czuliśmy się jakbyśmy byli jedynymi ludźmi w całym budynku. Trudno było uwierzyć, że gdzieś tam jest widownia. Ale byli, młodzi i starzy, siedzieli cierpliwie i cicho rozmawiali; wcielenie uprzejmości. (...) Jednak byli tam dla rocka i rockiem żyli (...)".

Okładka wydawnictwa:

fot. materiały prasowe


Komentarze