666 The Number Of The Beer? Nowe piwo od Iron Maiden

fot. materiały prasowe


Piwo Trooper okazało się hitem. Do tej pory sprzedało się około pięciu milionów litrów! Iron Maiden postanowiło uczcić sukces wypuszczając nowy trunek  – Trooper 666 – w wersji limitowanej.

Pierwsze piwo od zespołu Iron Maiden ukazało się na światowym rynku w 2013 roku. Dostępny w aż 42 krajach trunek odniósł ogromny sukces. Według części fanów miał tylko jedną wadę – był zbyt słaby; wynosił 4,7%.

„Nasi fani pytali nas o mocniejsze piwo. Jeśli już takie robić, to jedyną słuszną decyzją będzie takie o mocy 6,6%. Pomijając związek z naszym utworem – The Number Of The Beast – nazwa Trooper 666 powstała w wyniku poszukiwań historyka Terry’ego Brightona, który dowiódł, że podczas Bitwy pod Bałakławą w 1854 roku jeden z oddziałów faktycznie liczył 666 żołnierzy. Nie tylko 600, jak pisał Tennyson w swoim sławnym wierszu” wyjaśnia Bruce Dickinson na oficjalnej stronie piwa Trooper.


Trooper 666 trafi do sprzedaży już 1 października 2015 roku. Piwo będzie dostępne na całym świecie. Trunek będzie miał 6,6% mocy, to aż o 1.9% więcej od pierwszego piwa Iron Maiden. Limitowana edycja Trooper 666 również zostanie rozlana przez brytyjski browar Robinsons Brewery. Bruce Dickinson będzie obecny przy tworzeniu  trunku.

John Robinson – właściciel browaru rozlewającego piwo od Iron Maiden wypowiedział się na temat smaku Trooper 666: „To kolejne autentyczne, wypełnione słodem piwo; nieco słodsze niż to oryginalne (Trooper – przyp. autorki). Ma wytrawny posmak na końcu i jest wybitnie smaczne”.

Ze względu na to, że nowe piwo będzie dostępne tylko w wersji limitowanej będzie można składać duże zamówienia bezpośrednio u browarnika, w Robinsons Brewery za pośrednictwem strony internetowej – ironmaidenbeer.com .

Komentarze