AC/DC dostępne na Spotify!

fot. oficjalna strona zespołu

Zespół AC/DC jest już dostępny w serwisie Spotify! Do serwisu streamingowego trafiło 21 albumów grupy.

Do tej pory zespół AC/DC nie był dostępny w serwisach streamingowych. Powodem takiej decyzji było osobliwe podejście muzyków do singli i całych albumów. AC/DC są zwolennikami odsłuchiwania całych krążków zespołu. Album tworzy dla  nich całość. Singiel nie świadczy o całości krążka.

Tak Angus Young wypowiadał się dla telewizji Sky News na temat możliwości odsłuchiwania utworów w serwisach streamingowych w 2011 roku: "Dla nas tak jest najlepiej (chodzi o brak AC/DC w takich serwisach - przyp. Mrs.Justice). Jesteśmy zespołem, który zaczął od wydawania płyt i zawsze będziemy to robić. Gdy usłyszałeś ocś w radio, no cóż, to były tylko trzy minuty. Najlepsze kawałki zazwyczaj są na płycie". Rok po tej wypowiedzi AC/DC trafiło na iTunes.

Każdy ma prawo do zmiany zdania, jednak fanom cięższych brzmień powszechnie wiadomo, że płyta najlepiej brzmi w całości. Trudno wyrobić sobie opinię o twórczości danego zespołu na podstawie tego, co akurat grane jest w radio. Miejmy tylko nadzieję, że użytkownicy serwisów streamingowyh sięgną po coś więcej niż tylko single AC/DC. 

Od 30 czerwca 2015 roku można legalnie posłuchać utworów zespołu na platformach takich, jak Deezer czy Spotify.

Komentarze