AC/DC zagra koncert w Warszawie już dzisiaj

Plakat promujący wydarzenie / foto: materiały prasowe / www.livenation.pl


25 lipca 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie wystąpi legenda muzyki. Będzie to trzeci koncert AC/DC w Polsce!13 sierpnia 1991

  Pierwszy koncert zespołu w naszym kraju odbył się 13 sierpnia 1991 roku. Było to prawdziwe święto! Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zgromadziły się  tłumy. Był to pierwszy, tak duży koncert zagranicznej gwiazdy po obaleniu komunizmu.

AC/DC zaprezentowało znakomity set. Oprócz kawałków z nowo wydanej wtedy płyty – The Razors Edge – zespół jak zwykle wykonał swoje najlepsze kawałki m.in. Back In Black, Hells Bells, Whole Lotta Rosie czy Dirty Deeds Done Dirt Cheap.

Nie zabrakło także rekwizytów. Spektakularna sama w sobie scena została zwieńczona nadmuchiwanymi rogatymi czapeczkami; podobnymi do tych, które nosi na głowie gitarzysta prowadzący – Angus Young. Poza czapeczkami nie zabrakło innych dmuchanych rekwizytów: diabełka – Angusa i Rosie. Na scenie przez całe show zawieszony był również Piekielny Dzwon, który tradycyjnie opuszczono przy pierwszych taktach utworu Hells Bells. Koncert zakończył się wystrzałem armatnimi. Jest to tradycyjny hołd wszystkim wyznawcom rocka, który AC/DC składa grając For Those About To Rock (We Salute You).

27 maja 2010

Na drugi koncert zespołu AC/DC polscy fani musieli czekać aż 19 lat. Zespół zagrał na warszawskim Bemowie 27 maja 2010 roku. Było to spektakularne show. Grupa promująca wtedy album Black Ice na scenie zaprezentowała tylko cztery nowe utwory – Rock’n’Roll Train, który otwierał koncert, przepełniony bluesem Big Jack, uświetnione klipem muzycznym War Machine i  Black Ice. Oprócz nowych utworów grupa zagrała dobrze wszystkim fanom znane piosenki.

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć dzwonu, który zespół wozi ze sobą od ponad trzydziestu lat, nadmuchiwanej podobizny Rosie i armat. W trakcie całego występu na estradzie stała lokomotywa – nawiązanie do nowego albumu i utworu Rock’n’Roll Train. Należy dodać, że była prawdziwa!

25 lipca 2015

   Dzisiaj legenda muzyki zagra w Polsce trzeci koncert. Setlista zapewne nie będzie się wiele różnić od tych z poprzednich lat. AC/DC słynie z tego, że oprócz sprawdzonych kawałków na koncercie można usłyszeć tylko kilka nowych utworów. Jest to przeciwieństwo podejścia większości artystów, którzy przede wszystkim promują nowy materiał. Ale czy to źle? Absolutnie nie!

Otwarcie bram nastąpi o godzinie 17.00. Support – zespół Vintage Trouble -rozpocznie swój występ o 19.30. Gwiazda koncertu – grupa AC/DC – rozpocznie swój występ około godziny 21 i najprawdopodobniej zakończy o 23.00.


Komentarze