Foo Fighters bierze urlop?

zespół Foo Fighters / foto: materiały prasowe / oficjalna strona zespołu


Lider zespołu Foo Fighters – Dave Grohl – w niedawnym wywiadzie wyjawił, że zespół może zrobić sobie przerwę w karierze.

Dave Grohl podczas trasy po Europie doznał kontuzji. Frontman Foo Fighters grając koncert w Szwecji poważnie złamał nogę. Nie przeszkodziło mu to w dokończeniu show. Niestety następne kilka koncertów na Starym Kontynencie zostało odwołanych m.in. koncert na festiwalu w Glastonbury. Miejsce headlinera zajęła Florance Welch + The Machine, która w ramach rekompensaty podczas koncertu wykonała cover Foo Fighters.

Zespół Dave’a Grohla po raz pierwszy od 20 lat zagra koncert w Polsce. Foo Fighters już 9 listopada 2015 roku wystąpi w Tauron Arenie w Krakowie.

 Dave w niedawnym wywiadzie przyznał, że FF mają zaplanowany kalendarz do końca listopada tego roku. Później grupa może zrobić sobie przerwę od grania w zespole i zająć się swoimi rodzinami i innymi projektami. Ale czy rzeczywiście tak będzie? Czas pokaże!

„Najtrudniejszą rzeczą w byciu w trasie jest przebywanie daleko od domu. Mamy rodziny. Mamy dzieci. Mamy życie poza zespołem – przynajmniej w jakimś stopniu – i chcielibyśmy je zachować. Chodzi o zbalansowanie naszego bycia w zespole, które przez ostatnie dwadzieścia lat było całkiem dobre. Wiemy, kiedy powiedzieć stop. Wiemy, kiedy znowu ruszyć. Wszystko zależy od naszej piątki, czy będziemy na to gotowi. W tym roku najprawdopodobniej gramy najdłuższą trasę koncertową w historii zespołu. Na razie mamy plany do listopada, a później możemy zrobić sobie małą przerwę” – przyznał Grohl.

Przerwa od koncertowania zespołowi Foo Fighters z cała pewnością się należy, ale wygląda na to, że to jeszcze nic pewnego.

Komentarze