HIM ujawnia nazwisko nowego perkusisty

HIM w starym składzie / foto: Razor & Tie


W styczniu 2015 roku fani fińskiej grupy HIM doznali szoku – z zespołu odszedł perkusista – Gas Lipstick. Zespół wreszcie ujawnił nazwisko nowego perkusisty.

W styczniu po wielu latach wspólnego grania zespół HIM opuścił Miko Karpinnen, który pod pseudonimem Gas Lipstick grał na perkusji. Przez jakiś czas grupa próbowała zastąpić muzyka automatem perkusyjnym. Pomysł nie sprawdził się podczas koncertów i zespół postanowił poszukać muzyka, który dołączyłby do zespołu na stałe. 

Lipstick po 16 wspólnych latach tak tłumaczył swoją decyzję o opuszczeniu grupy: „Była to podróż, którą zapamiętam do końca życia. Z tą decyzją nie wiąże się konflikt, ani nieporozumienia z resztą zespołu. Po prostu poczułem, że nadszedł czas, abym jako muzyk zrobił ten krok. Nie jestem w stanie zaangażować się w zespół w 100 procentach.”

Reszta zespołu nie spodziewała się tego, że Gas może opuścić HIM. Frontman – Ville Valo – wyraził swoje zdumienie grupy słowami: „Szczęki nam opadły, kiedy o tym usłyszeliśmy. To przyszło znikąd (nie było żadnych oznak poprzedzających decyzję perkusisty – przyp. autorki). To tak, jakby jedna z naszych kończyn została odcięta. Czujemy się tak, jakbyśmy na nowo uczyli się chodzić (…)”.

Jukka „Kosmo” Kroeger po raz pierwszy wystąpił razem z HIM podczas festiwalu Qstock w Oulu w Finlandii. O przyjęciu nowego muzyka grupa poinformowała za pomocą oficjalnego konta na Facebooku zamieszczając komentarz: „Teraz jest ich piątka! Witaj Kosmo!”.

Zdjęcie zamieszczone pod informacją o przyjęciu nowego perkusisty:

HIM w nowym składzie / foto: profil na Facebooku zespołu

Polscy fani będą mieli szansę zobaczenia zespołu w nowym składzie już w sierpniu. HIM zagra dwa koncerty w Polsce 5 sierpnia w Warszawie i 6 w Gdańsku. Bilety nadal są w sprzedaży.Komentarze