Keith Richards wydaje kolejny solowy album

Keith Richards / fot. materiały prasowe

Gitarzysta The Rolling Stones wyda kolejny solowy album. Ostatni solowy krążek muzyka ukazał się 23 lata temu. Album pojawi się w sprzedaży już 18 września 2015 roku.


     Keith Richards wydaje kolejny, trzeci w swojej solowej karierze album i jednocześnie pierwszy od 23 lat. Nowy krążek będzie zatytułowany Crosseyed Heart. Pierwszy singiel promujący najnowsze wydawnictwo nosi tytuł Trouble i zostanie udostępniony przez Richardsa dwa dni po zakończeniu obecnej trasy The Rolling Stones, już 17 lipca 2015 roku.

Artysta nagrał swój najnowszy krążek ze swoimi wieloletnimi współpracownikami – Stevem Jordanem i Waddym Wachtelem. Richards razem z duetem Jordan – Wachtel stworzył swoje dwie poprzednie solowe płyty – Talk is Cheap i Main Offender.

„Świetnie się bawiłem znowu razem z nimi pracując. Nie ma nic lepszego, jak wejść do studio i nie mieć pojęcia z czym się z niego wyjdzie. Jeśli szukasz kłopotów (ang. trouble –  nawiązanie do tytułu pierwszego singla – przyp. aut. artykułu) znalazłeś się we właściwym miejscu”- Keith wspomina pracę nad nowym krążkiem pod okiem zaufanych, wieloletnich współpracowników.

   Crosseyed Heart będzie wyjątkowym wydawnictwem również ze względu na to, że na krążku będziemy mogli usłyszeć partie saksofonu nagrane przez Bobby’ego Keysa – zmarłego w grudniu 2014 roku saksofonisty, wieloletniego przyjaciela Richardsa i muzyka często towarzyszącego The Rolling Stones w trasach koncertowych.

   Czy po ukazaniu się krążka Keith wyruszy w kolejną trasę koncertową? Muzyk sam jeszcze tego nie wie. W wywiadzie dla Rolling Stone’a przyznał: „Chodzi mi to po głowie, ale teraz jestem zajęty Stonesami i sam nie wiem, co będzie potem. Zazwyczaj, gdy wydaję płytę wyruszam z nią w trasę koncertową, więc jest to możliwe”. Brzmi obiecująco!

   Oprócz solowych planów wydawniczych Richards chciałby nagrać kolejny album ze swoim macierzystym zespołem – The Rolling Stones. Ostatnie studyjne wydawnictwo grupy – A Bigger Bang – ukazało się na rynku muzycznym w 2005 roku. „Rozmawiamy o tym, ale nic nie jest przesądzone” przyznał na łamach Rolling Stone’a.
Komentarze