Phil Rudd (ex-AC/DC) poznał wyrok sądowy

Phil Rudd/ zdj. materiały prasowe/ oficjalna strona zespołu AC/DC


Phil Rudd, były perkusista zespołu AC/DC usłyszał wreszcie wyrok sądowy w sprawie, która zdumiała świat pod koniec zeszłego roku. Muzyk oskarżony o próbę zlecenia dwóch zabójstw i posiadanie narkotyków został skazany na 8 miesięcy aresztu domowego. Początkowo groziło mu do 7 lat pozbawienia wolności.


Rock Or Bust

    W listopadzie 2014 roku światem fanów AC/DC wstrząsnął szok! Phil Rudd został zatrzymany za dwa zabójstwa! Tak głosiły pierwsze nagłówki artykułów. Następnie pojawiły się informacje o tym, że perkusista wynajął we wrześniu płatnego zabójcę w celu uśmiercenia dwóch osób. Na szczęście szybko okazało się, że Rudd nie wynajął płatnego zabójcy, który miał wykonać dwa zabójstwa. Muzykowi postawiono zarzut grożenia śmiercią i posiadania narkotyków.

Jailbreak

    Proces sądowy był wielokrotnie przekładany ze względu na zawodowe zobowiązania Phila. Szybko okazało się, że być może Rudd nie wystąpi razem z zespołem podczas tegorocznego rozdania nagród Grammy i może także nie pojechać z AC/DC w trasę koncertową. Plotki okazały się prawdą, a Phil został zastąpiony Chrisem Sladem, perkusistą, który już kiedyś grał w zespołe AC/DC i nagrał z nimi album The Razor’s Edge.

Zastąpić Freddy’ego…

   Trwająca miesiącami sprawa sądowa wreszcie dobiegła końca, a Rudd usłyszał wyrok – 8 miesięcy aresztu domowego! Jeśli areszt zostanie złamany Phil niezwłocznie trafi do więzienia. „Gwarantuję, że w tym przypadku tam skończysz. Nie jestem twoim szefem, nie jestem twoim ojcem, jestem sędzią” – usłyszał muzyk. 

Adwokaci perkusisty próbowali przekonać sędziego do złagodzenia wyroku ze względu na charakter pracy Rudda i milionowe straty wynikające ze zrezygnowania z trasy koncertowej razem z AC/DC. Sędzia stwierdził jednak, że taka propozycja ze strony zespołu w ogóle nie miała miejsca i zakończył słowami: „Queen potrafili zastąpić Freddy’ego Mercury’ego”.

    Oprócz aresztu domowego Rudda regularnie będą odwiedzać wysłannicy sądowi, aby przekonać się, czy pozostaje wolny od narkotyków.

PŁ 

Komentarze