Robert Trujillo (Metallica) miał ostatnio dużo wydatków

Robert Trujillo/ fot. materiały prasowe


Basista zespołu Metallica jest współproducentem filmu poświęconego legendzie – Jaco Pastoriusie. „Jaco: A Documentary Film” powstaje od pięciu lat. W listopadzie 2015 roku zaplanowano premierę filmu.


Shut Up And Take My Money

    Muzyk pracuje nad filmem dokumentalnym od pięciu lat. Trujillo wyznał w jednym z wywiadów, że z własnych oszczędności pokrył część kosztów produkcji. „Jeżeli chcesz to zrobić dobrze, musisz liczyć się z kosztami. Wydałem już na ten film naprawdę dużo pieniędzy (…)” przyznał basista.

    Film jest już prawie skończony. Koniec prac powinien nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W końcu 5 lat ciężkiej pracy nad „Jaco: A Documentary Film” dobiegnie końca. „Jak na razie mamy gotowe około 110 minut. Powoli zbliżamy się do końca. Myśleliśmy, żeby ten film nieco skrócić, ale naprawdę się nie da. Jeśli chcemy opowiedzieć niezwykłą historię tego genialnego muzyka to obawiam się, że może on mieć nawet kilka części” dodał Robeert.

On zmienił moje życie…

     Rob uważa, że Jaco zmienił jego życie. Trujillo zobaczył go po raz pierwszy w Santa Monica w wieku czternastu lat. To wydarzenie wywróciło świat Roberta do góry nogami – muzyk nigdy wcześniej nie widział basu, jako instrumentu melodycznego. Jaco Pastorius grał wtedy z zespołem, który w ogóle nie miał gitarzysty – gwiazdą by basista!

  „Kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy w Santa Monica Civic Auditorium miałem jakieś czternaście lat. To wywróciło mój świat do góry nogami! (…) Pastorius grał z zespołem Weather Reaport, który w ogóle nie miał gitarzysty. To było niemal w całości jego show (Jaco- przyp. aut. artykułu)” powiedział Trujillo.

 Udział w filmie wzięli m.in. Sting, Flea i Carlos Santana. W produkcji będzie można zobaczyć wiele nigdy wcześniej nie publikowanych materiałów (m.in. zdjęć) pochodzących wprost od rodziny zmarłego wskutek udaru mózgu Pastoriusa.Komentarze