Robert Trujillo (Metallica) tworzy nowy zespół

Robert Trujillo / foto: oficjalna strona zespołu Metallica


Basista specjalnie dla celów charytatywnych tworzy nowy zespół. Grupa planuje wydać płytę, a dochód przeznaczy na budowę skateprków dla ubogich dzieci.

 Robert Trujillo jest ostatnio bardzo zapracowany. Poza graniem w zespole Metallica kończy prace nad filmem dokumentalnym poświęconym legendarnemu basiście Jaco Pastoriusowi. Muzyk znalazł też czas dla Tony Hawk Foundation i razem z trzema innymi artystami wesprze fundację skateboardzisty.

Skład supergrupy oprócz Roba tworzą Brent Eyestone, Torche Rick Smith, Graham Scala i Nate Newton. Na pomysł powołania zespołu wpadł Eyestone, który tak skomentował decyzję o współpracy: „Wierzymy w projekty stworzone specjalnie na cele charytatywne. Lubimy również jeździć na deskorolce. Dzięki tej płycie w dzielnicach, gdzie ludzie mają niższe dochody wybudowane zostaną nowe skateparki.”

Nie podano jeszcze nazwy zespołu, nieznana jest także data premiery wydawnictwa. Muzycy sami wciąż nie wiedzą, w którą stronę będzie zmierzać ich współpraca. „Jesteśmy tylko wściekłymi muzykami chcącymi nagrać nowy materiał. Jeszcze nie wiemy, co to będzie. Może być to ambient albo hardcore lub po prostu krążek, na którym zagrali muzycy, z którymi nawet nam się nie śniło, że zagramy” skomentował Brent.

Płyta zostanie wydana jedynie w formacie płyty winylowej oraz mp3.

Komentarze