Sabaton nakręci kolejne koncertowe DVD

foto: www.sabaton.net


Nadszedł czas na kolejne koncertowe DVD grupy Sabaton. Szwedzki zespół nakręci nowy materiał podczas koncertu w swoim rodzinnym mieście – Falun.


Po raz trzeci

     Do tej pory Sabaton nagrał dwa koncertowe DVD – krążek zamieszczony tylko w edycji limitowanej wydawnictwa  World War Live: Battle Of The Baltic Sea wydanego w 2011 roku  i Swedish Empire Live, które ukazało się jako płyta kompaktowa i DVD/Blu-Ray  w 2013 roku.

 World War Live: Battle Of The Baltic Sea w wersji zawierającej koncertowe DVD nakręcone podczas festiwalu Rockstad w Falun w 2008 roku ukazało się tylko w edycji limitowanej. Podstawowa wersja wydawnictwa to nic innego, jak tylko dwupłytowy zapis audio z Sabaton Cruise 2010 zawierający nagrania pochodzące z różnych koncertów pod szyldem Sabaton Cruise. Można posłuchać takich przebojów, jak: 40:1, Uprising, Cliffs Of Gallipoli czy Ghost Division. Dodatkowy krążek – koncert DVD zawiera podobną listę utworów.
  
 Drugi z filmów – Swedish Empire Live oprócz dużej ilości materiałów dodatkowych zawiera dwa pełnometrażowe koncertowe filmy. Pierwsza płyta to zapis z Przystanku Woodstock 2012, polskiego festiwalu muzycznego organizowanego przez Jurka Owsiaka odpowiedzialnego również za powołanie do życia fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Druga część zawiera zapis koncertu w Gothenburgu. Materiały dodatkowe zawierają m.in. krótki filmik opowiadający o WOŚP – fundacji Owsiaka i jeszcze więcej różnych koncertowych nagrań. Publiczność zgromadzona na sfilmowanym przez Sabaton Przystanku Woodstock liczyła około 600 tysięcy!

Wyjątkowa okazja

    Sabaton nagra swoje kolejne koncertowe DVD w Falun – miasta w Szwecji, z którego wywodzi się zespół. Grupa już od kilku lat organizuje tam swój własny festiwal – Sabaton Open Air. Koncert odbędzie się w Sierpniu (więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej zespołu).

„W sierpniu mamy nasz Sabaton Open Air w naszym rodzinnym mieście, Falun. Dzieje się to już po raz ósmy z rzędu i to wyjątkowe wydarzenie przez lata przyciąga ludzi z całego świata na to specjalne show” – informuje Par Sundstrom.

Od ostatniego koncertowego DVD w zespole dużo się zmieniło. Poza wydaniem nowego krążka zatytułowanego Heroes w grupie dokonano zmian personalnych, a na scenie muzykom dodatkowo towarzyszą dwaj artyści – Audie and Walther. „Czujemy, że nadszedł właściwy czas na kolejne nagranie „na żywo”. Wiele działo się w Sabaton od czasu naszego ostatniego nagrania, które było zarejestrowane w 2012 roku w Polsce. Mamy nowy album i Hannes (Van Dahl – przyp. autorki) jest teraz w zespole. Ale to nie wszystko…Teraz mamy dwóch nowych członków na scenie. Audie i Walthera! I wszyscy razem zrobimy show, które będzie lepsze od wszystkich poprzednich. To jest coś, co chcemy nagrać, żeby zostało na zawsze! Jeśli chcesz być częścią totalnie unikalnej rzeczy, przyjedź do Falun i dołącz do największej światowej imprezy Sabatonu” informuje newsletter zespołu.

Nowe koncertowe DVD ukaże się na początku 2016 roku i będzie zawierało dużo materiałów dodatkowych. Więcej informacji na temat tego wydawnictwa zespół wyjawi wkrótce!Komentarze