Tarja Turunen zadebiutuje klasycznym albumem

Okładka płyty cd/ materiały prasowe/źródło: oficjalne konto na Facebooku T.Turunen
Tarja Turunen wyda album zatytułowany „Ave Maria – En Plein Air” – swój pierwszy klasyczny krążek.

 Tarja Turunen – pierwsza wokalistka fińskiego zespołu Nightwish – znana jest z łączenia muzyki klasycznej i operowego śpiewu. Turunen zadebiutuje swoim pierwszym klasycznym albumem już we wrześniu 2015 roku.

Ave Maria to tradycyjna modlitwa zadedykowana Dziewicy Maryi, matce Jezusa, prosząc o jej łaskę i wstawiennictwo. Jest to zbiór muzyczny zawierający ponad 4000 utworów. Niektóre z nich zachowują modlitwę w oryginalnych słowach, inne używają innych niż ten tradycyjny tekstów.” Informuje Tarja za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na portalu Facebook.

Na wydawnictwie znajdą się kompozycje różnych artystów, w tym samej Turunen. „Tarja ożywia niektórych z najbardziej kochanych i rzadkich utworów Paolo Tostiego, Davida Poppera, Astora Piazzolli i oczywiści Johanna Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda i wielu innych. Utwór zamykający album prezentuje niesamowitą kompozycję napisaną przez samą Tarję Turunen” głosi oficjalna informacja na Facebooku.

Wydawnictwo zostało nagrane w nietypowym dla Turunen miejscu. Zamiast studio nagraniowego artystka zarejestrowała materiał w kościele Lakeuden Risti Church w Seinajoki w Finlandii. Fiński śnieżny krajobraz wydawał się być idealnym tłem dla artystki. Luterański kościół zaoferował perfekcyjną akustykę dla głosu Tarji.

Wydawnictwo ukaże się w trzech formatach – limitowane super audio CD, winyl i album mp3. Na stronie internetowej artystki dostępny jest już pierwszy teaser nowego wydawnictwa. Premiera płyty 11 września!


Tracklista albumu:

1. Paolo Tosti    
2.     Axel von Kothen   
3. David Popper
4.  Camille Saint-Saens   
5.     Astor Piazzolla
6. Johann Sebastian Bach/Charles Gounod   
7.     Pietro Mascagni
8.     Ferenc Farkas   
9.   Giulio Caccini      
10. Michael Hoppe
11. Charles-Marie Widor
12.Tarja Turunen

3 wersje okładki:

okładka płyty CD/źródło: Facebook Tarji Turunen

okładka dla wersji zdigitalizowanej/ źródło: jak wyżej
okładka płyty winylowej/źródło: jak wyżej
Trailer nadchodzącego wydawnictwa:

                                               

Komentarze