Wacken Open Air 2015: możliwe burze! Organizatorzy przestrzegają uczestników

Plakat promujący WOA 2015 / fot. materiały prasowe / www.wacken.com


Już 30 lipca rozpocznie się festiwal Wacken Open Air 2015. Organizatorzy w obawie o bezpieczeństwo uczestników przestrzegają przed nawałnicami, które mogą nawiedzić miejscowość, w której odbywa się festiwal.Tegoroczna edycja festiwalu Wacken Open Air stoi pod znakiem zapytania. Organizatorzy robią, co tylko mogą, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre warunki każdemu uczestnikowi tegorocznej edycji WOA. Niestety według prognoz pogody nad w mieście, w którym odbywa się ten ogromny festiwal – tak jak i z resztą na terenie całych Niemiec – przewidziane są obfite opady deszczu – nawet do 25 litrów na metr kwadratowy – i nawałnice. Już teraz ulewny deszcz sprawia tam wiele problemów, czego dowodem są zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej festiwalu.

foto: Wacken Open Air Facebook

Organizatorzy dbając o bezpieczeństwo uczestników przestrzegają, aby:

1.     brać tylko małe bagaże, które w razie potrzeby można bez kłopotu przenieść
2.     jeśli jest to możliwe używać wyłącznie środków transportu publicznego
3.    jeżeli musisz jechać samochodem to zabierz tylu pasażerów, ilu pomieści twój samochód – organizatorzy proszą, aby żadne miejsce nie pozostało puste
4.     Przy parkowaniu zachowaj bezpieczną odległość pomiędzy pojazdami

foto: Wacken Open Air Facebook

Sytuacja na terenie festiwalu już wygląda źle – samochody i ludzie toną w błocie, a miejsca, w których uczestnicy mogliby postawić swoje namioty jest coraz mniej. Ekipa Wacken Open Air stara się jak może, aby każdy znalazł miejsce parkingowe i kawałek suchej powierzchni do obozowania.

Festiwal rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 1 sierpnia. Podczas imprezy zagrają m.in. Judas Priest, Running Wild, Black Label Society, Sabaton, U.D.O, Rob Zombie, In Flames I In Extremo.


foto: Wacken Open Air Facebook

Komentarze