Biżuteria od Nightwish

zespół Nightwish / foto: materiały prasowe / zdjęcie promocyjne
Zespół Nightwish będzie miał własną linię biżuterii zainspirowanej ewolucją – która była także  inspiracją ostatniej studyjnej płyty grupy – krążka „Endless Forms Most Beautiful”.Zespół Nightwish podpisał kontrakt z Kalevala Jewelry, której twarzą od wiosny 2015 roku jest wokalistka grupy – Floor Jansen. Formacja wypuści własną linię biżuterii inspirowanej ostatnim studyjnym albumem zespołu – płytą Endless Forms Most Beautiful i tematem ewolucji, który pochłonął lidera grupy – Tuomasa Holopainena.

Evolution Series, bowiem taki tytuł nosi seria biżuterii zespołu, została współtworzona przez grupę Nightwish i składa się z trzech elementów – dwóch wisiorków i bransoletki. Wszystko wykonane zostało ze srebra. Ceny wahają się od 35 do 120 euro. Biżuteria będzie dostępna w sprzedaży od połowy października 2015 roku na stronie zespołu i podczas europejskiego tournee grupy.

„Od początku zależało nam, aby ta kolekcja była w jakiś sposób związana z motywem naszego ostatniego albumu. Przesłanie płyty wiąże się z nieskończonością odmian wszystkich żyjących stworzeń na planecie – jesteśmy jednością – stworzeni z tego samego DNA. To coś pięknego” – komentuje lider zespołu, Tuomas Holopainen.

biżuteria / foto: materiały prasowe


Biżuteria będzie dostępna w sprzedaży od połowy października, nieco później – bo 30 października 2015 roku - na rynku ukaże się nowa wersja ostatniej płyty zespołu – Endless Forms Most Beautiful Tour Edition zawierająca dodatkową płytę DVD z nagraniami live oraz making of albumu.

Komentarze