Dave Evans (ex-AC/DC) chce napisać książkę o zespole

Dave Evans w czasach AC/DC / foto: materiały prasowe / fot. oficjalna strona zespołu 


Pierwszy wokalista grupy AC/DC zamierza napisać biografię zespołu. Książka będzie dotyczyć początków istnienia formacji.

 Dave Evans był wokalistą AC/DC tylko jedenaście miesięcy na przełomie 1973 i 1974 roku. Pozornie może się wydawać, że był to nieistotny okres w historii zespołu. Dave postanowił opowiedzieć historię pierwszych kroków grupy na australijskich klubowych scenach z własnej perspektywy.

Zespół razem z Evansem stworzył tylko jeden singiel – utwór Can I Sit Next To You Girl. Grupa prezentowała się również inaczej na scenie i choć Angus Young miał już wtedy swój legendarny mundurek, to ze względu na image wokalisty zespół był odbierany jako bardziej glamowy.

„Cały czas myślę o tej książce. To zabawne, że ostatnia publikacja jaka powstała o AC/DC w ogóle nie opowiada o tym pierwszym okresie. Bez tych kilkunastu miesięcy – kiedy zespół się rodził – reszta historii nie będzie się zgadzać” mówi Evans.

Dave chce napisać wspomnienia obejmujące okres od listopada 1973 do października 1974 roku. Wokalista uważa, że fani zespołu powinni poznać początki istnienia AC/DC.

 „Nie chcę pisać źle o AC/DC. Po prostu chciałbym, aby każdy mógł mieć wyczerpującą biografię zespołu. Inni członkowie, którzy grali w nim od początku istnienia – Colin Burgess i Larry van Kriedt – zasługują na to, aby powiedzieć na ich temat klika słów. To nie byłby ten sam zespół, gdyby nie ludzie, którzy grali w nim od samego początku” kontynuuje pierwszy frontman AC/DC.

Nie można powiedzieć, żeby wątek początku zespołu był całkowicie pomijany przez pisarzy, jednak zdecydowanie jest on przez nich odsuwany na drugi plan. Wygląda więc na to, że książka Dave’a Evansa może być źródłem ciekawych informacji dotyczących pierwszych kroków AC/DC.


Komentarze