Deep Purple prezentuje teaser nadchodzącego wydawnictwa

zespół Deep Purple / fot. materiały prasowe / foto: strona zespołu


Zespół Deep Purple niebawem wyda dwa nowe wydawnictwa – będą to dwa koncertowe albumy – From the Setting Sun…In Wacken i …To the Rising Sun in Tokyo. Grupa udostępniła teaser pierwszego z nich – koncertową wersję kawałka „Black Night”.

28 sierpnia 2015 roku na rynku wydawniczym pojawią się dwa kolejne wyjątkowe albumy. Grupa Deep Purple wyda aż dwa koncertowe krążki nagrane w Tokyo i na festiwalu Wacken Open Air w Niemczech. Albumy ukażą się w formatach: CD, DVD i Blu-Ray 3D (tylko w przypadku From the Setting Sun…In Wacken). Zespół udostępnił teaser jednego z krążków – nagranie utworu Black Night z festiwalu Wacken Open Air 2013.Deep Purple po raz pierwszy wyda koncert w 3D. Występ zespołu na niemieckim festiwalu został zarejestrowany przez 9 kamer 1 sierpnia 2013 roku. Basista grupy - Roger Glover dobrze wspomina tamten dzień: „Publiczność na tym festiwalu jest wyjątkowa ze względy na to, że większość ludzi jest tu dla samego festiwalu, a nie dla konkretnego zespołu. Dla nas zawsze ogromnym wyzwaniem jest grać dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji oglądać nas na żywo”.

Drugie koncertowe wydawnictwo - …To The Rising Sun In Tokyo – zostanie wydane w formatach: CD, DVD i Blu-Ray. Roger Glover wspomina, że atmosfera podczas halowego koncertu w Japonii zdecydowanie różniła się od Wacken Open Air. „Budokan to prawdziwa świątynia spokoju. Występowaliśmy tam wiele razy. Częściowo zarejestrowaliśmy tam album Made in Japan. Publiczność na początku była niezwykle cicha, zupełnie jak w jakimś klasztorze. Ale ludzie wiedzieli, że przyszli dla rocka i podczas koncertu zapewnili nam niesamowitą energię”.

 Premiera wydawnictw już 28 sierpnia!

Komentarze