Iron Maiden napisali utwór dla Robina Williamsa

Od lewej - Robin Willims / część składu Iron Maiden / foto: materiały prasowe


Robin Williams – hollywoodzki aktor, który swoimi aktorskimi kreacjami bawił miliony widzów, prywatnie zmagał się z depresją i popełnił samobójstwo – zainspirował zespół Iron Maiden do stworzenia utworu „Tears Of A Clown”.


Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego wydawnictwa zespołu Iron Maiden. Album The Book Of Souls ukaże się już 4 września i będzie dwupłytowym wydawnictwem. Fani mogli już zapoznać się z pierwszym teledyskiem promującym ten krążek stworzonym do utworu Speed Of Light, w którym Eddie – maskotka zespołu – przemierza różne światy w czymś na kształt oldschoolowej gry komputerowej.

Jeden z utworów znajdujących się na The Book Of Souls został zainspirowany życiem i tragiczną śmiercią hollywoodzkiego aktora – Robina Williamsa. Piosenka Tears Of A Clown opowiada o pogrążonym w depresji artyście, który jednocześnie bawił do łez miliony widzów na całym świecie. Śmiech przez łzy?!

„Moim ulubionym utworem jest ten, którego nie napisałem. To Tears Of A Clown, który opowiada o Robinie Williamsie. Zawsze się zastanawiałem jak mógł być pogrążony w depresji, kiedy przez cały czas wydawał się taki radosny” – opowiada Bruce Dickinson, wokalista zespołu.

Na albumie znajdzie się najdłuższa w historii zespołu kompozycja – utwór Empire Of The Clouds. Ten osiemnastominutowy kawałek zamyka całość podwójnego wydawnictwa. Płyta ukaże się na rynku wydawniczym 4 września 2015 roku i będzie poprzedzać dwuletnią trasę koncertową zespołu. Na razie nie ujawniono jeszcze, gdzie dokładnie zagra Iron Maiden.

Komentarze