Iron Maiden prezentuje teledysk do utworu „Speed Of Light”

Fragment klipu / foto: screen z teledysku

Zespół Iron Maiden podzielił się ze swoimi fanami nowym teledyskiem. Wideo promuje najnowszy album grupy – The Book Of Souls. Premiera krążka już we wrześniu!


 Premiera nowej płyty zespołu Iron Maiden zbliża się wielkimi krokami. The Book Of Souls ukaże się na rynku muzycznym już 4 września 2015 roku. W sieci pojawił się pierwszy singiel promujący najnowsze wydawnictwo grupy – utwór Speed Of Light. Teledysk do piosenki jest bardzo oldschoolowy. Szczególnie podoba mi się motyw przewodni – gra wideo.Nowe, podwójne wydawnictwo będzie się składać z 11 utworów, które trwają w sumie aż 92 minuty. Będzie to pierwszy w karierze podwójny album grupy. Najdłuższy utwór na albumie - piosenka Empire Of The Clouds trwa aż 18 minut! Prace nad nowym krążkiem opóźniały się ze względu na problemy zdrowotne lidera zespołu – u Bruce’a Dickinsona wykryto guzy nowotworowe na języku. Choroba nie miała wpływu na tworzenie wydawnictwa.

„Zarówno Bruce, jak i nikt z nas nie miał pojęcia o chorobie. Nikt niczego nie przypuszczał. Bruce dokończył partie wokalne, a potem my pracowaliśmy nad innymi ścieżkami. Serio z niczego nie zdawaliśmy sobie sprawy; (choroba – przyp. autorki) nie okazywała żadnych oznak. Jednak kiedy usłyszysz jego wokal…śpiewa lepiej niż kiedykolwiek” skomentował basista zespołu – Steve Harris.

W nowym teledysku zespołu – pierwszym od około pięciu lat – możemy zaobserwować wiele nawiązań do historii grupy. Głównym motywem jest oldschoolowa gra wideo. Eddie – maskotka zespołu występuje w teledysku w roli głównej – przechodzi kolejne poziomy „gry” zachowane w stylistyce lat 80. aby w końcu dotrzeć do ruin cywilizacji Majów. Aby wygrać grę musi wyjąć swoje własne serce i dołączyć je do trzech pozostałych. W teledysku zamieszczono również scenę walki Eddiego i diabła – nawiązanie do kultowego albumu zespołu – The Number Of The Beast. Klip trwa 5 minut i 3 sekundy, i w ciągu tego czasu ani razu na ekranie nie pojawia się zespół.

Komentarze