Jak powstał teledysk do „Speed Of Light” Iron Maiden?

Eddie- maskotka zespołu / foto: kadr z teledysku do utworu "Speed Of Light"


Niedawno swoją premierę miał pierwszy od ponad 5 lat teledysk brytyjskiego zespołu Iron Maiden. Twórca klipu zdradził, jak powstawał teledysk.Llexi Leon – twórca teledysku do najnowszego utworu zespołu Iron Maiden – kawałka Speed Of Light podzielił się z wielbicielami zespołu kulisami powstawania klipu.

„To idealne dopasowanie. 40 lat muzyki metalowej i 40 lat gier wideo. Przedstawiłem ten pomysł Rodowi Smallwoodowi – managerowi Iron Maiden – i samemu zespołowi. Wszyscy pokochali ten pomysł i pytali, czy jestem w stanie wcielić go w życie. Musiałem dać radę i jest to najlepsza rzecz, jakiej dokonałem w życiu” – opisuje Leon.

Intro utworu Speed Of Light miało swój wpływ na wizję początku teledysku, jaka narodziła się w głowie twórcy. „Speed Of Light ma naprawdę genialne intro. Zabójcze tempo, gitary i perkusja, a potem Bruce (Dickinson – przyp. autorki) wydaje z siebie „metalowy” krzyk. To od razu wywołuje napięcie. Jest to też świetny moment, w którym Eddie zostaje schwytany w przez maszynę do podróżowania w czasie i wpada w dziurę prowadząco w inne wymiary” – informuje twórca klipu.

Kulisy powstawania teledysku:Speed Of Light został napisany przez duet Adrian Smith i Bruce Dickinson i znajdzie się (razem z innymi dziesięcioma utworami na najnowszym wydawnictwie zespołu – albumie The Book Of Souls, który ukaże się już 4 września 2015 roku.Komentarze