KAT & Roman Kostrzewski ponownie wydadzą album „666”

zespół Kat & Roman Kostrzewski / fot: materiały prasowe


11 września 2015 roku na rynku wydawniczym ponownie ukaże się klasyczny album zespołu Kat – „666”. Już dziś możecie usłyszeć utwór „Noc Szatana” w nowej wersji!Album „666” został nagrany przez Romana Kostrzewskiego i zespół Kat w 1986 roku i był następcą płyty Metal And Hell, czyli tak naprawdę anglojęzycznej wersji krążka „666”. Na albumie znalazło się 10 kompozycji zespołu – 9 napisanych przez Romana Kostrzewskiego i jedną skomponowaną przez Roberta Lora. Album trwa niespełna 37 minut i jest klasyfikowany pomiędzy polskim thrashem, a speed metalem.

Zespół poinformował, że chce odświeżyć brzmienie tego klasycznego albumu i w tym celu znalazł się w studio nagraniowym. Już teraz możemy usłyszeć pierwsze efekty pracy muzyków, ponieważ grupa udostępniła nową wersję utworu Noce Szatana.Roman Kostrzewski tak wspomina sesje nagraniowe nowej wersji albumu: „Raven Studio w Skrzyszowie umożliwiało nagranie „na setkę” podstawy instrumentalnej, a więc bębnów, basu i gitar. W przerwach od nagrań – w tych samych warunkach brzmieniowych – rejestrowaliśmy ślady wokali i solówek. W ciągu niespełna sześciu dni mięliśmy nagraną całość. Dzięki temu uniknęliśmy nakładek i wielu dni spędzonych w studio, a jednocześnie zachowaliśmy „żywy” charakter wykonania, który łatwo utracić przy wielodniowych sesjach”.

 Niedawno Kat & Roman Kostrzewski poinformowali także o zmianach personalnych w zespole. Piotrek Radecki odszedł z grupy, a jego miejsce zajmie Jacek Hiro.

„Miejsce sceniczne, które przez wiele lat dźwiękiem wypełniał Piotrek Radecki, zajmie Jacek Hiro. Dziękujemy Piotrowi za wspólne chwile oraz dźwięki na płytach i podczas wielu wspaniałych występów. Mamy nadzieję, że rozstanie nie przeszkodzi w realizacji wspólnych projektów artystycznych” – możemy przeczytać w oświadczeniu zespołu.

 Nowa wersja albumu „666” pojawi się na rynku wydawniczym 11 września 2015 roku. Płyta będzie dostępna w dwóch formatach – CD i LP.


Okładka płyty:

Nowa wersja okładki płyty/ foto:materiały prasowe

Tracklista albumu:

1.    Metal i Piekło
2.    Diabelski Dom cz. I
3.    Morderca
4.    Masz Mnie Wampirze
5.    Czas Zemsty
6.    Noce Szatana
7.    Diabelski Dom cz. III 
8.    Wyrocznia
9.    666
10. Czarne Zastępy

Komentarze