Koniec Pink Floyd!

Zespół Pink Floyd w latach 70. / foto: oficjalna strona zespołu / pinkfloyd.com


David Gilmour potwierdził koniec istnienia zespołu Pink Floyd! Muzyk skupia się na karierze solowej – wyda kolejny album już we wrześniu.


Zespół Pink Floyd oficjalnie zakończył działalność! Gitarzysta – David Gilmour – przyznał, że nie chce reaktywacji grupy. Muzyk stwierdził, że większość czasu, który spędził w zespole to szczęśliwe lata, a złe chwile nie mogą przyćmić fantastycznych momentów w karierze Pink Floyd.

 „Byłem w Pink Floyd przez 48 lat. Sporo czasu przeżyłem z Rogerem (Watersem – przyp. autorki). Te lata, które obecnie uważane są za nasz rozkwit były w 95% wypełnione radością, zabawą i śmiechem. I z cała pewnością nie chcę, aby pozostałe 5% miało wpływ na to, jak postrzegam tamte dzieje i fantastyczny czas spędzony razem. Ale to już koniec – oszustwem byłoby wrócić i robić to samo jeszcze raz” przyznał Gilmour w rozmowie z Classic Rock Magazine.

Floydzi rozpoczęli swoją muzyczną karierę w 1965 roku i przez niemal pięć dekad nagrali aż piętnaście studyjnych albumów – w tym dwa przełomowe – Dark Side Of The Moon (1973) i The Wall (1979).

David Gilmour z powodzeniem zajmuje się swoją karierą solową. We wrześniu wyda swój kolejny krążek zatytułowany Rattle That Lock – pierwszy solowy album od 2006 roku. Muzyk jakiś czas temu udostępnił pierwszy singiel promujący płytę - jest nim tytułowy utwór. Piosenka została zainspirowana usłyszanym przez artystę jinglem poprzedzającym komunikaty na jednym z francuskich dworców kolejowych. Współautorką tekstów, które znalazły się na płycie jest żona gitarzysty – Polly Samson.

Okładka nadchodzącego wydawnictwa Davida Gilmoura /foto: strona artysty

W sieci pojawił się również fragment kolejnego utworu – 5A.M – najprawdopodobniej będzie to drugi singiel promujący wydawnictwo Rattle That Lock. Tracklista krążka składa się z 9 utworów. Premiera płyty już 18 września 2015 roku! Promocji płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa w ramach, której David Gilmour wystąpi we Wrocławiu 25 czerwca 2016 roku.
Komentarze