Metallica w wersji komiksowej

Okładka komiksu / fot. materiały prasowe / for. StormFront Media


Chyba takiej biografii Metalliki nikt się nie spodziewał! „Orbit: Metallica” to komiksowa wersja historii zespołu.

Do powstania komiksu o zespole przyczyniło się wiele osób. Michale J. Frizell stworzył opowieść, na podstawie której potem powstał komiks dotyczący początków istnienia grupy, a co za tym idzie początków thrash metalu. Zapierającą dech w piersiach okładkę stworzył David Frizell.

Firma StormFront Media już wcześniej tworzyła komiksy o znanych postaciach show biznesu np. Hilary Clinton czy Sharon i Ozzym Osbourne. Wydawnictwo Orbit: Metallica zawiera 28 stron i kosztuje tylko 3,99$.

 „To jest Metallica! Który artysta nie chciałby dostać szansy, żeby ich narysować?! Śledziłem ten zespół przez całą ich karierę. Oni są najbardziej wpływowym zespołem heavymetalowym. Rozmawiałem z moim bratem. Zrobiliśmy burzę mózgów i wpadłem na ten pomysł. Chciałem, aby okładka komiksu wyglądała, jak okładka ich kolejnego albumu” mówi David Frizell.

„(…) Oni są definicją metalowego zespołu. Byli brawurowi i innowacyjni, a historia ich powstania mnie fascynuje” komentuje Jayfri Hashim – autor rysunków w Orbit: Metallica.

Komiks można kupić za pośrednictwem strony internetowej www. comicfleamarket.com.Komentarze