Motorhead zostanie docenione przez Los Angeles

Zespół Motorhead / fot. materiały prasowe / foto: strona zespołu
Rada miasta Los Angeles postanowiła uhonorować zespół Motorhead z okazji 40 lat na scenie!


26 sierpnia 2015 roku zespół Motorhead zostanie uhonorowany przez radę miasta Los Angeles. Grupie zostanie przyznane specjalne odznaczenie za 40 lat istnienia i wydanie kolejnego krążka – płyty Bad Magic. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10.00 w Council Chambers w City Hall.

Miasto Los Angeles i zespół Motorhead mają wiele wspólnego. To właśnie tam od około 25 lat mieszka lider grupy- Lemmy Kilmister. W wywiadzie dla The Independent tak komentuje swój wybór miejsca zamieszkania: „Dom jest tutaj. Miejsce zamieszkania jest tylko twoim geograficznym upodobaniem. To co lubię w tym mieście to słońce, które mocno tutaj świeci i nie ma cynicznego, pierd**onego angielskiego narzekania na wszystko”.

Okazuje się, że również przesłodzony sposób bycia mieszkańców USA nie przeszkadza liderowi Motorhead. „Amerykanie są pokrzepiającym narodem. Każdy szydzi z ich „Dobrego dnia”, ale to lepsze niż pozwolić innym rzygać na siebie” kontynuuje Lemmy.

Dwa dni po wręczeniu honorowego odznaczenia dla zespołu ukaże się kolejny – już dwudziesty drugi – studyjny album Motorhead zatytułowany Bad Magic. Zespół wydaniem nowej płyty będzie świętował swoją 40. rocznicę!

Komentarze