Myles Kennedy (Alter Bridge) zakończył prace nad solowym albumem

Myles Kennedy / fot. materiały prasowe / foto: strona artysty


Myles Kennedy jest bardzo zapracowanym muzykiem. Oprócz tworzenia ze swoim macierzystym zespołem – Alter Bridge – i współpracowania ze Slashem artysta tworzy własny, solowy projekt. Muzyk poinformował o zakończeniu prac nad pierwszym albumem.


Myles Kennedy ukończył prace nad pierwszym solowym projektem. W tworzeniu debiutanckiego albumu pomagał mu kolega z zespołu Alter Bridge – Brian Sperber. W nagrywaniu materiału na płytę gościnny udział wzięło wielu artystów. Slash – gitarzysta, z którym Kennedy w roli wokalisty w jego projekcie Slash ft. Myles Kennedy and The Conspirators nagrał dwa albumy – Apocalyptic Love i World On Fire – także miał swój wkład w solowy krążek Mylesa.


„(Slash – przyp. autorki) był tak uprzejmy, żeby zaoferować swój gitarowy kunszt w kawałku, który wyszedł świetnie!” informuje Kennedy.


Materiał jest bliski twórczości zespołu The Mayfield Four, w którym muzyk grał w latach 90. Utwory zdecydowanie różnią się od twórczości Kennedy’ego w Alter Bridge czy utworów wykonywanych ze Slashem. Więcej szczegółów na temat tego wyjątkowego projektu mamy poznać wkrótce!

Komentarze