Na nowy album HIM będziemy musieli jeszcze poczekać

Ville Valo / fot. materiały prasowe / foto: profil na Facebooku zespołu


Ostatni studyjny krążek zespołu HIM – Tears On Tape – ukazał się w 2013 roku. Wokalista grupy – Ville Valo – w niedawnym wywiadzie poinformował fanów, że na nową płytę będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.W niedawnym wywiadzie dla MDR Jump przeprowadzonym przed jednym z koncertów zespołu HIM w Niemczech frontman grupy – Ville Valo – zdradził kilka szczegółów na temat następnego albumu zespołu i opowiedział o nowym członku formacji.

Valo przyznał, że zespół już wkrótce zabierze się za prace nad nowym materiałem. „Miejmy nadzieję, że coś wydarzy się w przyszłym roku. Jest to dla nas bardzo interesujący czas od kiedy nasz poprzedni perkusista (Mikka Kristian Karpinnen, który grał w zespole pod pseudonimem Gas Lipstick – przyp. autorki) opuścił zespół w styczniu” – skomentował muzyk.

Frontman zespołu wspomniał także o tym, że nowy perkusista – Mikka „Kosmo” Kroeger – nadal potrzebuje trochę czasu, żeby dopasować się do zespołu. „Teraz mamy nowego gościa (w zespole – przyp. autorki) i to również jest jednym z powodów, dlaczego nie zagraliśmy więcej koncertów w Niemczech (wywiad przeprowadzony został dla niemieckich mediów stąd wzmianka tylko o Niemczech – przyp. autorki). Robimy tylko kilka show w rodzaju testowania czy chemia w zespole zadziała pomiędzy nowym, a zespołem. I wszystko idzie znakomicie, co jest świetne, ponieważ (zastąpienie długogrającego perkusisty – przyp. autorki) nie jest najprostszą rzeczą. Przez piętnaście lat mieliśmy tego samego perkusistę, aż nagle musieliśmy szukać kogoś, kto zapełniłby tę dziurę (…). Ale (Jukka – przyp. autorki) wykonuje świetną pracę (…)” dodał Ville Valo.

Zespół po powrocie z trasy krok po kroku zamierza pracować nad nowym materiałem. „Będziemy szczęśliwi, jeśli ukaże się za rok, więc powiem Święta Bożego Narodzenia przyszłego roku (…)” – muzyk informuje o tym, kiedy może ukazać się nowy materiał grupy.

Boże Narodzenie 2016 roku wydaje się tylko umowną datą wydania nowej płyty przez zespół HIM. Osobiście odnoszę wrażenie, że grupa chce skupić się na pracy nad nowym materiałem bez określania konkretnej daty premiery krążka. Czas pokaże czy nowa płyta HIM rzeczywiście pojawi się  na sklepowych półkach w ciągu roku.

Komentarze