Phil Rudd chce znowu grać w AC/DC

:
Phil Rudd / foto: mat. prasowe / oficjalna strona zespołu AC/DC

Phil Rudd - były perkusista AC/DC – chce wrócić do zespołu. Muzyk opuścił grupę ze względu na kłopoty  prawem.


Kłopoty Phila z prawem rozpoczęły się w listopadzie 2014 roku, tuż przed premierą najnowszego wydawnictwa AC/DC – płyty Rock Or Bust. To właśnie wtedy świat obiegła wiadomość, że Rudd został zatrzymany za dwa zabójstwa i posiadanie narkotyków, w tym metaamfetaminy.

Szybko okazało się, że perkusista nie zabił dwóch osób, ale groził śmiercią swojemu współpracownikowi i jego córce. Wszystkiemu winna podobno była słaba sprzedaż solowego albumu muzyka – Head Job.

Phil Rudd stanął przed sądem i został skazany na osiem miesięcy aresztu domowego i konieczność wykonywania testów na obecność narkotyków. Za złamanie warunków aresztu perkusiście groził pobyt w więzieniu. Kilka dni po usłyszeniu wyroku Phila zatrzymano za posiadanie narkotyków i obecność prostytutek podczas odbywania aresztu w jego posiadłości w Nowej Zelandii.

Perkusista chce wrócić do AC/DC i zapewnia, że w końcu dorósł. „Bardzo dużo o tym wszystkim myślałem. Nareszcie dorosłem, mam nadzieję, że będzie widać różnicę. Nadal chcę grać na perkusji. Teraz wychodzę na prostą, więc chciałbym dostać szansę, żeby znowu móc grać z chłopakami. Chciałbym, żebyśmy zaczęli od nowa” przyznał Rudd.

Muzyk powiedział także, co sądzi o grze obecnego perkusisty AC/DC, znanego ze swojej świetnej gry, Chrisa Slade’a. „Chris Slade to dobry perkusista, ale nie mam pojęcia, co on tam robi. Nic do niego nie mam. Ustalmy po prostu, że w jego przypadku to tylko tymczasowe zajecie. To ja jestem tym jedynym, mam nadzieję” kontynuuje Phil.

Wygląda jednak na to, że koledzy z byłego zespołu nie chcą zamienić obecnego perkusisty AC/DC na Phila Rudda. Świadczy o tym przede wszystkim unikanie telefonów byłego bębniarza. „Próbowałem dzwonić do Angusa Younga, ale nie odbierał. Żaden z nich (członków AC/DC – przyp. autorki) nie kontaktował się ze mną. Życie weryfikuje przyjaciół” powiedział muzyk.

Myślicie, że Rudd wróci do zespołu?


Komentarze