Slash ponownie zagra koncert w Polsce

plakat reklamujący koncert / foto: materiały prasowe
Slash po raz trzeci odwiedzi nasz kraj. Muzyk razem z Mylesem Kennedym i The Conspirators wystąpi 20 listopada 2015 roku w Łodzi.Slash swoją przygodę z muzyką rozpoczął pod koniec lat 80. dołączając razem ze Stevenem Adlerem do zespołu Guns N’Roses. Artysta nagrał z grupą 5 studyjnych albumów i 2 EP-ki. Razem z zespołem stworzył takie przeboje, jak: Welcome To The Jungle, November Rain, Sweet Child O’Mine, Out Ta Get Me, Rocket  Queen czy Nightrain. Pomiędzy albumami i trasami koncertowymi GN’R artysta grał z zespołami Slash’s Snakepit i Slash’s Blues Ball.

Gitarzysta opuscił GN’R w 1996 roku i razem z kolegami z byłego zespołu – Duffem McKaganem i Mattem Sorumem – założył grupę Velvet Revolver, która ma na koncie dwa studyjne albumy – Contraband i Libertad. Po wyrzuceniu z zespołu wokalisty – Scotta Weilanda - grupa pozostaje w stanie zawieszenia.

W 2010 roku Slash wydał pierwszy „solowy” album. Muzyk zaprosił do współpracy przy nagrywaniu krążka pt. Slash m.in. Lemmy’ego Kilmistera z zespołu Motorhead, Duffa McKagana, Ozzy’ego Osbourne’a, Iggy’ego Popa czy Fergie. Na płycie znalazły się aż dwa utwory zaśpiewane przez Mylesa Kennedy’ego, późniejszego wokalistę zespołu Slasha, który zaśpiewał na dwóch kolejnych albumach gitarzysty.

Cztery lata później – w lecie 2014 roku – ukazał się drugi studyjny album zespołu Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators zatytułowany World On Fire. 20 listopada 2014 roku grupa zagrała w Tauron Kraków Arenie promując krążek.

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators już po raz trzeci zagrają koncert w Polsce! Muzycy wystąpią 20 listopada 2015 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety będą w sprzedaży od 28 sierpnia. Grupa ponownie odwiedzi nasz kraj promując album World On Fire, a występ w Łodzi odbędzie się w pierwszą rocznicę koncertu w Krakowie.
Komentarze