„Soaring Highs And Brutal Lows – The Voices Of Women In Metal”

Plakat promujący film / foto: materiały prasowe
Powstał pierwszy wyczerpujący film na temat kobiet zajmujących się muzyką heavymetalową. Obraz pokaże na co dzień zdominowane przez mężczyzn środowisko rock’n’rolla z kobiecej perspektywy.


Soaring Highs And Brutal Lows – The Voices Of Women In Metal to film dokumentalny na temat kobiet w świecie heavy metalu. Film stara się oddać energię i emocje, jakie towarzyszą kobietom grającym metal. Swoje historie opowie wiele ciekawych postaci - w filmie pojawią się między innymi: Floor Jansen (Nightwish, ReVamp), Simone Simons z zespołu Epica, Doro Pesch, Anneke van Giersbergen, Alissa White-Gluz z grupy Arch Enemy czy Charlotte Wessles z Delain. 

Premiera dokumentu zaplanowana jest na 15 października 2015 roku w Eindhoven w Holandii. Projekcja zostanie poprzedzona występem zespołu Stream Of Passion, podczas którego gościnnie wystąpi Anneke von Giersbergen.Film wyreżyserował Mark Harwood, który oprócz wywiadów użył w swoim filmie wiele koncertowych, archiwalnych nagrań. Pod koniec roku film ukaże się na DVD i Blu-Ray. Na razie nie wiadomo, czy wydawnictwo zostanie wydane także w Polsce.

Komentarze