Solowy album Kurta Cobaina już w listopadzie

Fragment plakatu promującego Montage Of Heck/foto materiały prasowe

Pośmiertny, solowy krążek lidera zespołu Nirvana ukaże się na rynku wydawniczym już w listopadzie 2015 roku. Za wydanie płyty odpowiedzialny jest Brett Morgen – reżyser Cobain: Montage Of Heck.

Reżyser filmu dokumentalnego – Cobain: Montage Of Heck postanowił wydać w formie albumu nigdy niepublikowane dotąd piosenki lidera Nirvany. Na płycie znajdziemy ścieżkę dźwiękową z filmu Montage Of Heck, dodatkowe, niepublikowane dotychczas utwory Kurta i skecz komediowy!

 Morgen wybrał utwory, które znajdą się na albumie osobiście. „To sprawiało, że czułem się, jakbym siedział popołudniami w salonie Kurta i przyglądał się jak tworzy” przyznał reżyser.

Morgen zdaje sobie sprawę, że nie są to ukończone utwory, a raczej demo tego, co mogło przeistoczyć się w pełnoprawny utwór. „To po prostu Kurt sam na sam z gitarą. Nie są to gotowe utwory lecz należą do tych niezwykłych i uważam, że mogą stanowić ogromny wgląd w twórczy proces tego muzyka. Według mnie pomogą one w zrozumieniu Kurta zarówno jako człowieka, jak i artystę” kontynuuje Morgen.

Wydawnictwo ukaże się 6 listopada 2015 roku. Tego samego dnia Cobain: Montage Of Heck wyjdzie na DVD. Oprócz filmu i płyty Brett Morgen wyda książkę poświęconą Cobainowi.

Komentarze