Tarja Turunen prezentuje teledysk do „Ave Maria” Paolo Tostiego

Jedna z wersji okładek albumu / materiały prasowe / fot. facebook artystki
Tarja Turunen we wrześniu zadebiutuje klasycznym albumem. Wydawnictwo będzie zawierało tylko i wyłącznie różne wersje pieśni „Ave Maria”. Artystka zaprezentowała przedsmak całego albumu – teledysk do kompozycji Paolo Tostiego.Ave Maria – Ein Plain Air będzie pierwszym klasycznym albumem Tarji Turunen, znanej z łączenia operowego śpiewu i muzyki heavymetalowej w byłym już zespole Nightwish i w swoich solowych projektach. Pierwszy klasyczny krążek pojawi się w trzech wersjach już 11 września 2015 roku!

Ave Maria to tradycyjna pieśń zadedykowana Dziewicy Maryi, matce Jezusa, prosząca o jej łaskę i wstawiennictwo. Jest to zbiór muzyczny zawierający ponad 4000 pieśni. Niektóre z nich zachowują modlitwę w oryginalnych słowach, inne używają odrębnych niż ten tradycyjny tekstów” informuje Turunen za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

Tracklista albumu będzie składać się z 12 kompozycji różnych autorów, w tym samej Tarji. Artystka nagrała między innymi kompozycje: Paolo Tostiego, Davida Poppera i Johanna Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda. Wydawnictwo zostało zarejestrowane w dość nietypowym miejscu – kościele Lakeuden Risti Church w Seinajoki w Finlandii. Akustyka obiektu sprzyjała nagraniu klasycznego materiału, a modernistyczna architektura dodawała uroku.

„Tarja ożywia niektóre z najbardziej kochanych i rzadkich utworów Paolo Tostiego, Davida Poppera, Astora Piazzolli i oczywiście Johanna Sebastiana Bacha/Charlesa Gounoda i wielu innych. Utwór zamykający album prezentuje niesamowitą kompozycję napisaną przez samą Tarję Turunen” czytamy dalej w oficjalnym oświadczeniu artystki.

W sieci pojawił się teledysk promujący nadchodzące wydawnictwo TurunenAve Maria w wersji Paolo Tostiego. Album ukaże się w trzech formatach: super audio CD, płyta winylowa i wersja zdigitalizowana. Premiera płyty 11 września 2015 roku!


Teledysk:Tracklista wydawnictwa:

1. Paolo Tosti    
2.     Axel von Kothen   
3. David Popper
4.  Camille Saint-Saens   
5.     Astor Piazzolla
6. Johann Sebastian Bach/Charles Gounod   
7.     Pietro Mascagni
8.     Ferenc Farkas   
9.   Giulio Caccini      
10. Michael Hoppe
11. Charles-Marie Widor
12.Tarja Turunen

Komentarze