Brian Johnson (AC/DC) i Alice Cooper razem w kolejnym utworze

foto: materiały prasowe


Wokalista zespołu AC/DC i Alice Cooper śpiewający duet? Czy to w ogóle możliwe?! Okazuje się, że tak! Muzycy nagrali razem przebój zespołu Led Zeppelin. Jest to już drugi utwór, w którym Johnson zaśpiewał razem z Cooperem na potrzeby wydawnictwa „Hollywood Vampires”.


O tym, że Alice Cooper tworzy supergrupę, w której znalazł się między innymi aktor Johnny Depp i gitarzysta zespołu AerosmithJoe Perry wiemy już od jakiegoś czasu. Bardzo szybko mogliśmy poznać nazwę zespołu – Hollywood Vampires – ale szczegóły dotyczące planów wydawniczych i koncertowych były trzymane w tajemnicy. Z biegiem czasu o projekcie wiadomo coraz więcej – między innymi w sieci opublikowano kilka utworów – cover Scool’s Out / Another Brick In The Wall Pt.2, My Dead Drunk Friends i I Got A Line On You.

Wokalista zespołu AC/DC już po raz drugi wziął gościnny udział w projekcie Coopera i oprócz wykonania Whole Lotta Love użyczył swojego głosu w School’s Out / Another Brick In The Wall Pt. 2. W utworze na gitarach zagrali: Slash, Johnny Depp, Joe Perry, Tommy Henriksen i Bruce Witkin. Za zestawem perkusyjnym zasiadł Neal Smith, a na basie zagrał Dennis Dunaway. Wokalistami wspierającymi zostali Kip Winger i Bob Ezrin.Drugim utworem, którym podzielili się z nami Alice Cooper i S-ka jest My Dead Drunk Friends, w którym główny wokal należy do Coopera, a wokalistami wspierającymi są: Johnny Depp, Tommy Henriksen, Bruce Witkin i Ezrin. Na gitarach zagrali Depp i Witkin (w tym także bas), na perkusji zagrał Glenn Sobel, a na fortepianie Witkin i Ezrin.W I Got A Line On You w roli wokalistów wystąpili Alice Cooper i Perry Farrell, na gitarach zagrali: Joe Walsh, Depp, Witkin i Henriksen. Basistą został Kip Winger, a perkusistą Abe Laboriel Jr.Brian Johnson razem z Cooperem zaśpiewał po raz drugi w przeboju zespołu Led Zeppelin - Whole Lotta Love. Oprócz frontmana AC/DC w utworze zagrali: Depp (gitara), Walsh (gitara), Orianthi (gitara), Henriksen (gitara), Witkin (gitara),  Zak Starkey (perkusja) i Winger (bas). Na płycie zespołu Hollywood Vampires o tym samym tytule znajdzie się aż 14 utworów. Będą to rock’n’rollowe hity zagrane w inny, nowy sposób! Album ukaże się 11 września 2015 rokuKrążek zamykać będzie kawałek My Dead Drunk Friends. Dobre podsumowanie?!Tracklista nadchodzącego albumu:

1.    The Last Vampire
2.    Raise The Dead
3.    My Generation
4.    Whole Lotta Love
5.    I Got A Line On You
6.    Five The One / Break On Through
7.    One / Jump Into The Fire
8.    Come And Get It
9.    Jeepster
10.    Cold Turkey
11.    Manic Depression
12.  Itchycoo Park
13.   School’s Out / Another Brick In The Wall Pt. 2
14.    My Dead Drunk FriendsKomentarze