King Diamond wyda DVD z trasy „Abigail in Concert 2015”

fot. fanpage artystyW tym roku mija 28 lat od wydania kultowego albumu Kinga Diamonda „Abigail”. Z tej okazji muzyk wyruszy w rocznicową trasę koncertową. Powstanie także koncertowe DVD!Tournee Abigail in Concert 2015 potrwa od 29 października do 5 grudnia 2015 roku i będzie obejmowało 20 koncertów. Podczas trasy Kingowi będzie towarzyszyć zespół Exodus, który rozgrzeje publiczność przed gwiazdą wieczoru.

Podczas tej trasy King Diamond w całości wykona swój album Abigail, który w tym roku obchodzi swoje 28 urodziny. Artysta uwieczni tournee na DVD i Blu-Ray. „King Diamond nagra pełnometrażowy film podczas trasy „Abigail in Concert 2015” dla Blu-Ray i DVD” – możemy przeczytać komunikat zamieszczony na fanpage’u artysty.

Niewykluczone, że po odbyciu trasy Abigail in Concert 2015 muzyk zaszyje się w studio nagraniowym i zacznie pracować nad nowym albumem. Ostatnia studyjna płyta Kinga DiamondaGive Me My Soul …Please ukazała się w 2007 roku. Nadszedł więc czas, aby nagrać nowy materiał!

 „Kochamy być w trasie, to zawsze jest super. Jednak nie ukrywam, że chciałbym zająć się już nową płytą. Zawsze dobrze jest zejść ze sceny i zacząć pisać. To jest bardzo inspirujące” – mówi King Diamond.

Na które wydawnictwo czekacie bardziej – koncertowe DVD czy nową płytę? Ja z niecierpliwością oczekuję obu!

Komentarze