Kirk Hammett (Metallica) o pracy nad nową płytą

Kirk HammettOd 2008 roku zespół Metallica nie nagrał żadnego nowego albumu. Co jakiś czas z obozu zespołu docierają do nas informacje o postępach w pracach nad nadchodzącym krążkiem. Kirk Hammett wyjaśnia, dlaczego praca nad płytą zajmuje grupie aż tyle czasu.


W 2014 roku podczas trasy Metallica By Request w Europie zespół zaprezentował owoce prac w studio nagraniowym – utwór Lords Of Summer. Był to jedyny do tej pory efekt sesji nagraniowych trwających już od kilkunastu miesięcy, jaki został zaprezentowany wielbicielom grupy.

Od tamtego czasu co jakiś czas docierają do nas informacje o postępach w pracach nad następcą Death Magnetic. Tym razem głos zabrał gitarzysta zespołu – Kirk Hammett – i wypowiedział się na temat opóźnień w nagrywaniu nowego albumu.

„Wszyscy mamy rodziny, wszyscy mamy zespół i wiele różnych spraw na głowie, dlatego pogodzenie tego wszystkiego i zebranie nas wszystkich w jednym pomieszczeniu jest tak trudne. Nie dlatego, że nie chcemy być w nim razem. Chcemy być i nagrywać muzykę, ale zawsze wyskakuje coś nowego. Robimy, co możemy. Staramy się to wszystko rozpracować tak, żebyśmy w końcu byli w tym samym miejscu w tym samym czasie jednocześnie” – tłumaczy Kirk.

Podobno zespół jest na etapie nagrywania wstępnych wersji tego, co może znaleźć się na nowej płycie grupy. Tak naprawdę nie wiadomo ile dokładnie nowych utworów Metallica skomponowała na nowy album i które z nich trafią na nadchodzący krążek. Moim zdaniem duży wpływ na opóźnienia może mieć także presja, aby nagrać jak najlepszy album.

PŁ 

Komentarze