fot. Galicja Productions |
BILETY POD ADRESEM: http://www.ticketpro.pl/jnp/
Pogodno
Kraków 15.10.2015 – Klub Fabryka ul. Zabłocie 23
Otwarcie wejść: 19:00 Start: 20:00
Bilety przedsprzedaż 35zł, w dniu koncertu 42zł
Otwarcie wejść: 19:00 Start: 20:00
Bilety przedsprzedaż 35zł, w dniu koncertu 42zł
Bilety do nabycia:
BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15
Hard Rock Pub, ul Grodzka 42
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15
Hard Rock Pub, ul Grodzka 42
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro
Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/ events/1637820059833691/
https://www.facebook.com/
Link do wydarzenia na naszej stronie:
http://www.galicja.net/ pogodno/
http://www.galicja.net/
Info:
Pogodno czyli najładniejsza dzielnica Szczecina. Podobno. Pogodno to zespół założony w 1996 r. przez Jacka Szymkiewicza alias Budyń, wespół z Adamem Sołtysikiem i Tomaszem Kubikiem. „Pogodno” to także tytuł debiutanckiego albumu grupy z 2000 r. Płyta była niezwykle eklektyczna – obok niemal punkowych piosenek („Elvis”), znalazły się na niej elektroniczne kompozycje z rozmytą linią basu, uwagę zwracały również niebanalne teksty. Drugi album „Sejtenik miuzik & romantik loff” (2001) nagrany został w nowym składzie: Szymkiewicz/Macuk/Kozłowski/
Autorem większości kompozycji na kolejnej płycie Pogodno „Hajle Silesia. Pogodno gra Fochmanna” (2002) jest charyzmatyczny muzyk z Tychów – Hrabia Fochmann, który dołączył wówczas do zespołu. Prostota piosenek dodawała im przebojowości, co miało swoje doskonałe odzwierciedlenie w koncertach Pogodno, które znane jest z zaskakujących aranżacji koncertowych i niezwykłej łatwości w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. „Orkiestra”, czyli singiel promujący płytę, stał się przebojem numer dwa, jak się okazało, największym w historii grupy. W pamięć słuchaczy zapadły zapewne również utwory „Spierdalacz” i „Narkotyki”. Czwarta płyta – „Tequila” (2003) to radiowo-muzyczna adaptacja powieści Krzysztofa Vargi pod tym samym tytułem. Książka opowiada historię młodego zespołu rockowego z perspektywy lidera tegoż.
W 2004 roku zespołowi udało się wyraziście zaakcentować swoją indywidualność – niby rozpaść, a jednocześnie zacząć nowy okres działalności albumem „Pielgrzymka psów”, który wydawca reklamował – całkiem zresztą słusznie – następująco: „energetyczne, drapieżne utwory kojarzące się z dwoma pierwszymi albumami oraz abstrakcyjne teksty spod znaku krążka »Hajle Silesia«”. Jeśli dodamy do tego tradycyjnie nieokiełznaną wyobraźnię muzyków i nową liryczną twarz Budynia, a także śpiew Ani Brachaczek, to możemy się domyślać, że był to całkiem udany materiał. Pojawił się również przebój nr 3 – „Uśmiech się” z gościnnym udziałem Stanisława Soyki.
Następne lata przyniosły kolejne płyty („Opherafolia”, „Wasza Wspaniałość”, „Plemnik”) oraz zmiany personalne. Jesienią 2013 r. zespół w bigbandowym składzie pod szyldem Hajle Silesia nagrał koncert dla TVP2 w ramach cyklu „Made In Polska”. Po okresie hibernacji, w styczniu 2015 r. Pogodno ogłosiło swój powrót z składzie: Szymkiewicz/Macuk/Kozłowski/ Pfeif. Na powitanie będą koncerty, a co dalej, czas pokaże.
--
Informacje: Galicja Productions.
Komentarze
Prześlij komentarz