THE CASUALTIES zagra koncert we Wrocławiu!

foto: Galicja Productions

THE CASUALTIES
Wrocław – 06.10.2015 – Klub Alibi pl. Grunwaldzki 67
Otwarcie wejść: 19:00 Start: 20:00
Bilety przedsprzedaż 40zł, w dniu koncertu 50zł
Bilety do nabycia:
BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Alibi, pl.Grunwaldzki 67
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro
Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/1464100717232439/


Plakat koncertowy idealnie odzwierciedla charakter zespołu / zdjęcie promocyjne

THE CASUALTIES czyli największe irokezy i kolce na amerykańskiej scenie street punk.

The Casualties nawiązuje do dokonań angielskich kapel punkowych spod znaku: The Exploited, The Varukers czy One Way System.
Zespół powstał w 1991 roku w Nowym Jorku. Na początku działalności wydali własnym sumptem singiel “40 Ounce Casualty”. Początkowy okres działalności najlepiej dokumentuje składankowa płyta “The Early Years 1990-95″. Od początku istnienia zespołu jedynym stałym członkiem grupy był pochodzący z Ekwadoru wokalista Jorze. Lecz w 1996 roku skład grupy ustabilizował się i od tamtej pory oprócz wokalisty zespół tworzą również gitarzysta Jake, perkusista Meggers oraz basista Rick.

W 1996 roku ukazał się ich debiutancki album “For The Punks”. W 1997 roku The Casualties przyjechali na krótką trasę po Wlk.Brytanii razem z The Varukers. W 2000 roku ukazał się album “Stay Out Of Order”, z kolei rok później kolejna płyta “Die Hards”.

W 2004 roku The Casualties podpisali kontrakt ze znaną niezależną wytwórnią Side One Dummy z Los Angeles. To właśnie nakładem tej firmy ukazał się ich przełomowy album “On The Front Line”. Producentem tej płyty Bill Stevenson (ex-Black Flag, Descendents). “On The Front Line” to zdecydowanie najbardziej dojrzała płyta w dorobku The Casualties. Teksty utworów na tej płycie poruszają społeczno-polityczne problemy “Criminal Class”,”Media Control”,”Leaders Of Today”. Wokalista Jorge tłumaczy to następująco: “Na początku naszej działalności w ogóle nie interesowaliśmy się polityką, lecz obecnie sytuacja na świecie jest tak zła, że nie możemy tylko upijać się i być ślepi na to co dzieje się wokół nas”. Płyta odniosła spory sukces i rok później na rynku pojawiła się jej hiszpańsko języczka wersja „Linea Del Frente”. Zespół stał się niezwykle popularny w Ameryce Południowej o czym można się przekonać oglądając DVD „Can’t Stop Us” będące zapisem ich koncertów z Meksyku i Argentyny. W 2006 roku ukazał się album „Under Attack”, który przynosi sporą dawkę rasowego street punkowego grania. Od tamtej pory grupa kilkakrotnie odwiedziła nasz kraj aby zaprezentować się we Wrocławiu, Krakowie oraz na festiwalu Tatuażu w Gdańsku. Ich ostatnia dziewiąta w dorobku płyta nosi tytuł “Resistance” i została wydana przez francusko-amerykańską wytwórnię Season Of Mist w 2012 roku. W przeciwieństwie do poprzednich wydawnictw na tym krążku słychać sporo różnych naleciałości z takich gatunków jak:crossover, trash i hardcore.
Podczas koncertu zespół zaprezentuje na żywo klasyczne utwory ze swoich wczesnych płyt, zaś na przyszły rok grupa zapowiedziała wydanie nowego albumu.
-- 

Wszelkie informacje na temat wydarzenia pochodzą od organizatora koncertu.

Komentarze