Zagraj w grę wideo od Iron Maiden

screen strony zespołu


Nowy album zespołu Iron Maiden zbliża się wielkimi krokami. Premierę tej zbierającej bardzo dobre recenzje płyty poprzedził teledysk promujący wydawnictwo – klip do utworu „Speed Of Light”. Teraz grupa umożliwiła zagranie w 8 bitową grę wideo opartą na tym teledysku.Klip do utworu Speed Of Light oparty jest na oldschoolowej grze wideo, której głównym bohaterem jest Eddie – maskotka zespołu – która swoim wyglądem nawiązuje do lat 80. i kultowej płyty Killers. W teledysku pojawia się wiele nawiązań do historii zespołu m.in. możemy zobaczyć fragmenty gry oparte na okładkach albumów Powerslave czy The Number Of The Beast.Zespół Iron Maiden za pośrednictwem swojego facebookowego fanpage’a poinformował, o tym, że teraz możemy zagrać w grę opartą na teledysku do kawałka Speed Of Light.

 „Chciałeś zagrać w grę „Speed Of Light”… teraz możesz!” – informuje nas komunikat zespołu. „Wyzwij swoich przyjaciół! Podenerwuj swoich współpracowników! Zmarnuj resztę piątku!” – zachęca grupa.

W grze wcielimy się w Eddiego i będziemy mieli za zadanie walcząc z czasem i pociskami uratować damę, która popadła w kłopoty. Gra jest dostępna na oficjalnej stronie zespołu.

Nowy album Iron Maiden  zatytułowany The Book Of Souls ukaże się na rynku muzycznym już 4 września 2015 roku. To dwupłytowe wydawnictwo będzie najdłuższym krążkiem w dotychczasowej historii zespołu.


Komentarze