COMA SYMFONICZNIE (Poznań): dyrektor Orkiestry Symfoników Gdańskich osobiście zaprasza na koncert

fot. Galicja Productions
Dyrektor Orkiestry Symfoników Gdańskich – Andrzej Szczypiorski - który w grudniu w Poznaniu wraz z orkiestrą będzie towarzyszył zespołowi COMA podczas wyjątkowego, symfonicznego koncertu osobiście zaprasza na koncert.



Już 12.12.2015 zespół COMA pojawi się w Poznaniu w towarzystwie Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego, który zaprasza osobiście wszystkich fanów zespołu na to niecodzienne wydarzenie.
Andrzej Szczypiorski to dyrygent, kompozytor, aranżer i muzyk instrumentalista. W czasie swojej kariery współpracował ze znakomitymi artystami: Karlheinz Stockhausen, Leonard Slatkin, James Levine, Jose Carreras, Monserat Cabalie oraz orkiestrami: Reńskiej Filharmonii, Radiową Orkiestrą z Kolonii – WDR, Orkiestrą Radia Hessen-HR i Orkiestrą Kammeroper Frankfurt , koncertując na największych scenach Europy. Od 2004 roku jest dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfoników Gdańskich i Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej. 



Szczegóły dotyczące tego wydarzenia:

COMA SYMFONICZNIE

Poznań – 12.12.2015 – 
 MTP – Sala Ziemi ul. Głogowska 14
Otwarcie wejść: 17:30 Start: 19:00
Bilety przedsprzedaż 130zł, 150zł, 170zł, w dniu koncertu 140zł, 160zł,180zł,
Bilety do nabycia tylko z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro
https://www.facebook.com/events/1642698015947532/

Po sukcesie, jaki odniósł projekt COMA SYMFONICZNIE, mamy zaszczyt zaprosić na kolejną, wyjątkową odsłonę tego cyklu.
Już 12.12.2015 zespół COMA pojawi się w Poznaniu w towarzystwie Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego.

Ponad dwugodzinne widowisko zabierze słuchaczy w wyjątkową podróż po dyskografii zespołu, prezentując najważniejsze utwory z dorobku Comy w aranżacjach z kilkudziesięcioosobowym składem Orkiestry. Podczas koncertu pojawią się numery doskonale znane fanom z wydawnictwa "Symfonicznie", ale nie tylko.
Łódzki zespół,  z charyzmatycznym wokalistą Piotrem Roguckim,  powstał w roku 1998 roku i prędko zdobył sobie liczne grono fanów, stale powiększane przez kolejne płyty i trasy koncertowe. Coma zagrała na najważniejszych polskich festiwalach, dzieląc scenę m.in. z Pearl Jam, Linkin Park czy grupą Tool, jest też laureatem wielu nagród muzycznych na czele z Fryderykami i woodstockowskim Złotym Bączkiem. Płyta "Hipertrofia", która w dniu premiery pokryła się platyną, osiągnęła status Podwójnej Platyny. Czerwony Album wydany w 2011 roku zyskał status Złotej Płyty w tydzień po premierze.
W roku 2013 muzycy z grupy Coma podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią earMusic/ Edel, która ma pod swoją opieką takich artystów jak: Deep Purple, Skunk Anansie, Marillion czy Europe. W efekcie tej współpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem „Don't set your dogs on me”, którego premiera odbyła się w lutym 2013.
Rockowe, energetyczne brzmienie Comy połączone z symfonicznymi aranżacjami zyskało uznanie fanów. Od czasu pojawienia się krążka, Coma przygotowała również aranżacje symfoniczne  nowych utworów z “Czerwonego albumu” oraz aranżacje starszych utworów znanych z trasy koncertowej “Power Off”. Symfoniczny koncert Comy tworzy niesamowite widowisko muzyczno-wizualne nie tylko dla fanów tego zespołu.
Orkiestra Symfoników Gdańskich założona została w 2004 roku. Tworzą ją wybitni muzycy, głównie absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Są to profesjonalni muzycy na co dzień współpracujący z zespołami i innymi orkiestrami. Są laureatami wielu polskich i międzynarodowych konkursów, również solistami na wielu scenach. Orkiestra bierze czynny udział na scenie artystycznej Trójmiasta, jak również poza jego granicami.
W doskonały sposób wykonuje słynne dzieła muzyki symfonicznej i operowej takich kompozytorów jak: Strauss, Mozart, Beethoven, Rimski-Korsakow, Rossini, Bizet, Moniuszko, Kilar . Realizuje wiele projektów związanych z muzyką rozrywkową, które spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony krytyków, jak i słuchaczy.
Orkiestra występowała m.in. z Camille Miller, Robertem Chojnackim, Krzysztofem Kiliańskim, Bogdanem Grajkowskim, zespołami: ,,Charizma” – Szwecja, ,,Blenders”, ,,Harlem”.
Z symfonikami współpracują również znakomici dyrygenci, soliści i zespoły, m.in. Marcin Tomczak, Monika Fedyk – Klimaszewska, Jacek Szamański, Baltic Clarinet Quartet czy Symphonic Fusion.
W roku 2007 powstał projekt z zespołem Lady Pank, na który zostały napisane specjalne aranżacje przez Marcina Szczypiorskiego – I wiolonczelistę, wspaniałego muzyka i aranżera symfonicznego. Rok później podobny projekt powstał z zespołem „Coma”, który jest zdobywcą 3 Fryderyków w 2008 roku. Te dwa wielkie przedsięwzięcia odniosły wielki sukces na ogólnopolskiej scenie muzycznej.  Kolejny projekt to Czerwone Gitary Symfonicznie w 2013 roku. Płyta z tego wydarzenia ukaże się na jesieni 2015 r.

Wyróżnienia:
- złota płyta Coma Symfonicznie 2009,
- złota płyta Lady Pank Symfonicznie 2012,
- platynowa płyta Lady Pank Symfonicznie 2013.
-- 

Komentarze