Luxtorpeda zagrała w krakowskim klubie Fabryka [Relacja]

fot. Paulina Łyszko
Zespół Luxtorpeda zagrał dwa koncerty w krakowskim klubie Fabryka. Jako support piątkowego koncertu wystąpiła grupa FUZZ. Zapraszam do przeczytania relacji i obejrzenia galerii zdjęć z piątkowego wieczoru!

FUZZ

Jako support wystąpił założony w 2012 roku w Trójmieście zespół FUZZ. Założycielem grupy jest gitarzysta – Piotr „Peter” Łukaszewski – znany między innymi z takich zespołów jak: IRA czy PTAKY. Oprócz Łukaszewskiego w zespole grają: Piotr Łuba (wokal), Łukasz Kumański (perkusja) oraz Marcin Kłosek (bas). Poza koncertowaniem formacja FUZZ pracuje nad swoim debiutanckim krążkiem – premiera płyty przewidziana jest na 12 lutego 2016 roku!

Zespół podczas koncertu dał z siebie wszystko! Krótki, niespełna godzinny występ poprzedzający koncert Luxtorpedy był niezwykle energiczny – grupa nie zagrała ani jednego wolnego utworu! Z dziewięciu zaprezentowanych kawałków najbardziej zapadł mi w pamięć utwór Nadchodzi Czas – jest to pierwszy singiel promujący ich nadchodzący debiutancki krążek. Przyznam szczerze, że po tym koncercie będę bacznie przyglądać się poczynaniom tego młodego zespołu.

Zespół FUZZ - galeria zdjęć (fot. Paulina Łyszko):

Luxtorpeda

Zespół Luxtorpeda wszedł na scenę kilka minut po godzinie 20., nie obyło się bez śmiechu – okazało się, że logo grupy, które znajdowało się za sprzętem zostało zawieszone na odwrót – napis był do góry nogami. Muzycy rozpoczęli swój występ od utworu Trafiony, a zgromadzona w klubie Fabryka publiczność entuzjastycznie przywitała artystów.

Podczas koncertu można było usłyszeć między innymi takie utwory jak: 7 Razy, 3000 Świń, Od Zera, W Ciemności, Za Wolność, Gdzie Ty Jesteś?, Tu I Teraz czy Pusta Studnia. Koncertowy set zakończył utwór Wilki Dwa. Publiczność nie była obojętna na muzykę zespołu – widownia śpiewała niemal wszystkie teksty, ale zauważyłam, że to właśnie Wilki Dwa wzbudziły największy entuzjazm i zostały głośno, chóralnie odśpiewane w całości. Myślicie, że to już był koniec? Publiczność oczywiście głośno domagała się bisu.  Jako ostatni utwór zabrzmiała Mambałaga.

Zespół Lukstorpeda - galeria (fot. Paulina Łyszko):Setlista:

Tekst i zdjęcia: Paulina Łyszko

Komentarze