Alcoholica "Beer ‘Em All" [Recenzja]


Zespół Alcoholica, czyli największy polski tribute band zespołu Metallica nagrał pierwszą własną kompozycję. Utwór Beer ‘Em All promuje piwo zespołu. Zazwyczaj nie recenzuję pojedynczych utworów, ale tym razem zrobiłam wyjątek.Alcoholica znana jest polskim fanom ciężkiego grania z tego, że od kilku lat gra covery grupy Metallica. W 2015 roku formacja wypuściła własne piwo – Alcoholica Beer ‘Em All – trunek typu lager, warzony tradycyjną metodą przez Browar Staropolski.

Utwór zatytułowany Beer ‘Em All powstał już po ukazaniu się na rynku piwa i miał pełnić rolę „pieśni pochwalnej” na cześć wyżej wspomnianego trunku. Utwór jest bardzo zaskakujący - zwraca przede wszystkim uwagę słuchacza przepełnionym humorem tekstem i mocnymi, gitarowymi riffami. Trzeba także założyć, że słuchacz potraktuje tekst piosenki nieco z przymrużeniem oka…Kawałek rozpoczyna się mocnym gitarowym riffem, bardzo w stylu Metalliki, co nie powinno nikogo dziwić zważywszy na to, że muzycy od wielu lat wykonują utwory Hetfielda i S-ki na koncertach. Beer ‘Em All od pierwszego przesłuchania przyciąga uwagę nietuzinkowym tekstem, który wywołał u mnie salwę niekontrolowanego śmiechu i odnoszę wrażenie, że taki był zamiar autorów tego kawałka.

Tekst utworu przypomina wyliczankę, która w niczym nie przypomina tego z czym każdy ją kojarzy – dziecięcym, radosnym wierszykiem. Tym razem jest to pochwała złocistego trunku. Tekst jest prosty, ale właśnie taki ma być, do tego doza humoru i może wyjść całkiem niezły kawałek!

Beer ‘Em All zawiera solo gitarowe, w którym także słychać inspiracje Metallicą. Zespół Alcoholica zadbał nawet o to, aby utwór wieńczył dźwięk otwieranej puszki piwa! Piosenka, która została nagrana nie całkiem na serio – bardziej jako coś dodatkowego, co może wspomóc promocję piwa niż utwór do radia od ponad dwóch miesięcy święci triumfy w jednej z największych rockowych radiostacji w Polsce! Ciepło przyjęta przez fanów ciężkiego grania Beer ‘Em All nie będzie jedynym autorskim utworem zarejestrowanym w studio przez grupę Alcoholica  - zespół pracuje nad pierwszą autorską płytą. Formacja udostępniła już nawet kolejny utwór – For Those Who Left, który można przesłuchać w Internecie. Ja nie mogę się już doczekać całej autorskiej płyty!


Paulina Łyszko

  

Komentarze