Black Sabbath wyda niepublikowane utwory

fot. materiały prasowe
Zespół Black Sabbath z okazji pożegnalnej trasy koncertowej podzieli się ze swoimi fanami czterema nigdy dotąd niepublikowanymi utworami. Piosenki razem z czterema koncertowymi utworami ukażą się w formie limitowanego albumu.

Black Sabbath podczas rejestrowania swojego ostatniego studyjnego albumu – 13 – nagrało więcej niż można się było spodziewać. Wszystkich kawałków było szesnaście, a na podstawową wersję płyty weszło tylko osiem utworów. Później cztery z ośmiu nie publikowanych piosenek znalazło się na różnych dodatkowych wydawnictwach zespołu. Pozostałe nigdy dotąd  nie ujrzały światła dziennego.

Grupa przy okazji wyruszenia w swoją ostatnią trasę koncertową – The End World Tour – postanowiła wydać właśnie te cztery nigdy wcześniej nie publikowane piosenki zarejestrowane podczas sesji nagraniowych do 13 wzbogacone o cztery nagrania koncertowe jako album noszący tytuł The End. Płyta będzie dostępna w sprzedaży jedynie w oficjalnym koncertowym sklepiku zespołu podczas tournee, które rozpocznie się już za kilka dni.

Okładka płyty:

fot. materiały prasowe
Tracklista The End:

1.    Season of the Dead
2.    Cry All Night
3.    Take Me Home
4.    Isolated Man
5.    God Is Dead? (live Sydney Australia 4/27/13)
6.    Under the Sun (live Auckland, New Zealand 4/20/13)
7.    End of the Beginning (live Hamilton, ON Canada 4/11/14)
8.    Age of Reason (live Hamilton, ON Canada 4/11/14)

Paulina Łyszko 

Komentarze