PUNK FEST w Krakowie już 12 marca!

Tak bawiła się publiczność w ubiegłym roku / fot. Romana Makówka
Przypominamy o zbliżającym się festiwalu – PUNK FEST 2016, który odbędzie się w Krakowie 12 marca w klubie Kwadrat. Bilety są nadal dostępne w sprzedaży.

Szczegóły dotyczące koncertu: 

Punk Fest 2016

Bilety:

PUNK FEST 2016
Dezerter, Włochaty, Moskwa, GAGA, Karcer, The Bill, Fort BS, The Bastard, Psy Wojny, Cela nr 3. Garbate Aniołki.
Kraków – 12.03.2016 –  Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie wejść: 15:00 Start: 16:00
Bilety przedsprzedaż 70zł, w dniu koncertu 80zł
Bilety do nabycia:
BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15
Hard Rock Pub, ul. Grodzka 42
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.
Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro
Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/697517823693017/
Link do wydarzenia na www:
http://www.galicja.net/punkfest2016/


Poznajcie gwiazdy PUNK FESTU 2016:

Jak co roku powracamy do sprawdzonej formuły Punk Festu. Jest to dla Nas niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ Galicja od samego początku swojego istnienia była niezwykle związana z szeroko pojętą muzyką punkrockową i tego typu koncerty organizujemy z niezwykłą przyjemnością. Nie będziemy ukrywać, że ma to duży związek z naszymi prywatnymi upodobaniami muzycznymi, więc możecie liczyć na ściśle wyselekcjonowaną, absolutną klasykę gatunku, najlepszy skład oraz największe punkowe klasyki w najlepszych wykonaniach. Po pierwsze Dezerter w roli headlinera. 

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983), na którym znalazły się cztery utwory, w tym m.in. „Spytaj milicjanta”. Rok później miał miejsce legendarny występ Dezertera na festiwalu w Jarocinie, którego zapis znalazł się na kasecie „Jeszcze żywy człowiek” wydanej przez zespół, wznowionej 30 lat później na kompakcie i winylu. Rok 1987 przyniósł pierwszą długogrającą płytę Dezertera „Underground Out Of Poland” wydaną w USA przez wytwórnię Maximum Rock'n'Roll, a także album „Kolaboracja”, który ukazał się w Polsce. Był to jeden z nielicznych przypadków w historii socjalistycznej fonografii, gdy ingerencje cenzury zostały zaznaczone charakterystycznymi pikaniami. Wiosną 1988 r. została zarejestrowana „Kolaboracja II”, która trafiła do sklepów dopiero rok później.

Wraz z przełomem politycznym i społecznym w Polsce rozpoczął się najaktywniejszy okres w działalności Dezertera – najpierw ukazał się album „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydany również we Francji), później zespół wyruszył na swoją najdłuższą trasę koncertową po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia), zagrał również w Japonii. Lata 90. przyniosły ważne płyty dla sceny hard core punk: „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996) i „Ziemia jest płaska” (1998). 
W XXI wieku Dezerter prowadzi prace studyjne z mniejszą regularnością, niemniej jednak kolejne krążki są przyjmowane przez słuchaczy z uwagą, doceniają je również krytycy, a czasem również branża muzyczna, czego wyrazem był Fryderyk 2010 dla albumu „Prawo do bycia idiotą”. Jesienią 2014 r. miała premierę najnowsza płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego”. 
Zespół aktywnie koncertuje w kraju i na świecie (m.in. Niemcy, USA, Wielka Brytania). 
Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.
Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas
Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.youtube.com/dezertertv

Po drugie Włochaty:

Jak sami o sobie piszą "Ponieważ jesteśmy skromnymi ludźmi dlatego nie lubimy mówić o sobie, o Włochatym jako zjawisku itp. Nasze myśli skupiają się bardziej na tym co jest, co może się stać, co się stanie niż na tym co było. Być może kiedyś na starość spiszemy nasze losy dzień po dniu. Tymczasem my zdradzamy, że w Krakowie Włochaty po latach zagra znowu ( cały koncert!!) z Paulusem. To pierwsza możliwość , by zobaczyć zespół w oryginalnym składzie po raz pierwszy od 2009 roku. Zapraszamy na specjalny koncert ze specjalną setlistą.Zespół Moskwa utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę to legenda polskiej sceny punkrockowej który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł (Guma) Gumola - vocal i gitara , Piotr Rogoziński -bas , Tomasz Gron - perkusja i dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu ,co przełożyło się na sukces ogólnopolski , zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory,które osiągnęły popularność radiową ówczesnych stacji muzyki niezależnej.W 1985 r. zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie" Fala " w reżyserii Piotra Łazarkiewicza , pokazujący Jarocin , muzykę,zespoły,życie festiwalu i zespół Moskwa , a już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood - reż. Andrzej Kostenko w którym głównym motywem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca się w filmie My Blood Your Blood,film ten był wyświetlany w 50 krajach świata , natomiast Fala doczekała się premiery w kinach na terenie Polski . Moskwa jeszcze brała udział w filmach - Opowieści Harleya - reż. Wiesław Helak rok prod 1988 r. ,oraz Więcej Bluesa - reż. Krzysztof Magowski prod.1988 r. Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 r. roku pod nazwą Moskwa , i znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. następna płyta pt. Życie niezwykłe - ukazuje się dwa lata później w 1990 r. , następnie zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec , a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata , w tym czasie udaje się do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji . Od 2000 roku zespół zaczyna na nowo koncertować , pojawia się też płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku, dziś Moskwa występuje w składzie Pawel Gumola -voc,gitara , Kamil Rogiński - bas, Krzysztof Laskus - perkusja.


GAGA:

Kolejną niespodzianką bedzie koncert zespołu GAGA w składzie: Mirosław Malec (Smalec) – śpiew, gitara; Piotr Dobosz (Pietka) – gitara; Piotr Wołyniec (Broda) – perkusja, który zagra numery z płyty "Rebelia" z 1993 roku. 

Karcer,  grający od 1982 roku, po koncertach w Jarocinie w 1985 i 1986 na stałe wpisał się w surowe karty polskiego punk rocka.
Historia zespołu to krzywa PRL kryzysowej epopei i dojrzewania w polityczno-muzycznej paranoi Polski. Wszystko echem odbija się w tekstach i muzyce zespołu. Oficjalne wydawnictwa to albumy wydawane na przestrzeni 1992-2010, w tym "Anarchiva" wydana z okazji 25-lecia zespołu [2007 - Jimmy Jazz Records]. W marcu 2011 ukazałał sie piąty album grupy "Wariaci i geniusze". Zespół pracuje nad nowym materiałem, a w Krakowie zagra przekrojowy set z niespodziankami.

Koncert na Punk Fest jest jednym z elementów obchodów 30 lecia kapeli The Bill. Zespół zagra materiał The Best of The Bill zawierający najbardziej znane kawałki z 8 płyt wydanych w ciągu 30 lat istnienia kapeli. Skupią się głównie na starszym materiale czyli lata 1992-1996. 
Zagrają w powiększonym składzie - specjalnie na Punk Fest do kapeli dołączy Artur "Soko" Soczewica - wokalista i basista zespołu z lat 87-96. Oprócz niego stały skład The Bill czyli
Dariusz "Kefir" Śmietanka - vocal, gitara
Andrzej "Jędrek" Tomczyk - gitara
Gerard "Gere" Chodyra - bas
Łukasz "Ringo" Nowak - perkusja

https://www.youtube.com/watch?v=mI2Ot4I3LMY
http://kreciola.tv/video/102344947

Zespół FORT BS powstał w roku 1983 kiedy to w głowach muzyków urodziła się idea skomentowania słowem i dźwiękiem otaczającej rzeczywistości. Rok 1984 to pierwsze lokalne koncerty oraz pierwszy mały sukces na FMR JAROCIN 84 gdzie po raz drugi kapela gra następnego roku. Zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka” FORT BS bierze udział w FMR JAROCIN 86 i zostaje jednym z laureatów, otrzymuje też nagrodę od władz Jarocina. Ich ostatnia płyta "Po cichu..." to konsekwencja, wydanego przez Lou Rocked Boys i Pasażer w 2012r. winylowego longplaya, na którym znajdują się utwory, które były nagrane jako demo w 1986r. W ciągu upływu lat utwory dojrzewały i oczekiwały na wersje, które zawiera niniejsza płyta. Nowe brzmienie i powrót do czystych dźwięków nadały tej muzyce nowego sensu, życia i świeżości. Okazało się także, że teksty także nie straciły na aktualności, a muzyka dojrzała.
Materiał ten po upływie 30 lat doczekał się docelowej formy. Między innymi znajduje się tam utwór "Rozhulantyna" do tekstu Witkacego, nagrany w marcu 1985r.,w warszawskim, legendarnym studio Tonpress (następuje zmiana tytułu na "Rozhulantyna, czyli nasz Nikifor dedykacja K. Feldman"). Utwór ten nagrany był na pierwszą, polską płytę z nurtu nowa fala, a płyta nazywała się "Jeszcze Młodsza Generacja".


THE BASTARD powstali w 2007r. w podkrakowskich Myślenicach. Muzyka zespołu to melodyjny hc/punk.
Zagrali mnóstwo koncertów w całej Polsce, wystąpili na festiwalach, m.in. Przystanek Woodstock - Woodstock Festival - koncert w Pokojowej Wiosce Kryszny w 2014r. oraz Cieszanów Rock Festiwal scena alternatywna 2013r.  Mają na swoim koncie trzy studyjne albumy:
"Refleksje" - maj 2010r.
"Zagubieni w sidłach świata" - czerwiec 2013r.
"XXI" - październik 2015r.
Płyta XXI jest trzecim studyjnym albumem zespołu wydanym przez Jimmy Jazz Records ze Szczecina.


Psy Wojny:
Frederick Forsyth napisał niegdyś historię najemników walczących o eksploatację złóż platyny, odkrytych w pewnej biednej afrykańskiej republice. 30 lat temu Tomasz „Falon” Jaworski powołał do życia jedną z ważniejszych grup punk rockowych, która w ‘87 roku swój pierwszy koncert dała w salce katechetycznej w rodzinnym Jastrzębiu, uciekając przed komuną. Obydwu panów łączą… Psy Wojny.Psy Wojny to punkrockowy zespół założony przez wokalistę Falona w marcu 1985 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwszy koncert odbył się 27.06.1987r. w salce katechetycznej parafii Św. Katarzyny w Jastrzębiu Górnym. Zespół najprężniej działał w latach 90. Z tego okresu pochodzą płyty: "W przebłysku świadomości", Demokracja" i "Ballada o barze Relax" i "Heretyk". Do najpopularniejszych utworów Psów Wojny należą: "Szpaner", "Fc St. Pauli" czy "Pieski małe dwa". W 2015 roku zespół obchodził jubielusz 30-lecia.

Jak pisze o sobie Cela nr 3: "Od 1984 roku jakoś tak się "kręcimy" po różnych zespołach: najpierw Kaplica, Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci,
no i w końcu Cela nr 3. Próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano nas na Festiwal Muzyków Rockowych "Jarocin'87". Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, ze to był JAROCIN!!!
Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje koncertów. No, i zaczęło się jeżdżenie po Polsce. Graliśmy wszędzie tam, gdzie nas zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku "z przyczyn obiektywnych" nasze drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że się spotkaliśmy. W czasie rozmowy, przy piwku padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęliśmy pierwsze próby. Potem już poszło z górki (aczkolwiek z górki tak naprawdę nie mieliśmy nigdy, ale to już inna historia)- próby, koncerty – m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Graliśmy na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „naszego” podwórka. Do tej pory wydaliśmy trzy kasety- „LUSTRO”, „KWIATY”, oraz „LIVE” i trzy CD –  „JEDYNKA”, „DEDYKACJA DLA KURDUPLA” ( z archiwalnymi utworami, które śpiewał nasz zmarły wokalista Kurdupel ) i - jak na razie ostatnia płyta- „MIASTO”. W tej chwili jesteśmy w trakcie „robienia” nowych kawałków, które – mamy nadzieję – uda nam się nagrać, no i następnie wydać.
Od kilku lat gramy w niezmienionym składzie:
Wiesław „Gruby” Panter – głos, bas
Krzysztof „Dee Dee” Panter – gitara. Głos
Jarosław „Kolczyk” Bielski – bębny"

Garbate Aniołki:
Pierwszy, jedyny i ostatni punk rockowy zespół z Radomska powstał w 1990 i po kilku zmianach personalnych grał w składzie: Krzysztof Klimczuk (Robin): bas, muzyka Marcin Wtorkiewicz (Siwy): gitara, perkusja, muzyka Ola Poborczyk (Janicka): wokal, teksty Andrzej Przerada: perkusja Piotr Widliński: gitara, muzyka oraz gościnnie: Grzegorz Majak (Cenzor): konga, perkusja, flet, pozytywne wibracje Marcin Jabłoński (Kutnamczyk): perkusja, gitara. Kapela spodobała się na przesłuchaniach w Jarocinie 92' i zagrała na Małej Scenie, co zaowocowało kolejnymi koncertami w całej Polsce. Zespól nagrał i wydal swój materiał w wytworni Silverton, po czym z przyczyn personalno-życiowych zaniechał działalności w końcu 1993 roku. Po 20 latach Garbate Aniołki wróciły  na scenę i zagrały koncert w rodzinnym Radomsku z  okazji " 20-lecia nieistnienia".
Członkowie zespołu:
Aleksandra Poborczyk - wokal, teksty
Grzegorz Radziejewski - bas
Marcin Jabłoński - perkusja
Piotr Widliński - gitara, muzyka

Tak bawiła się publiczność w 2015 roku:

fot. Romana Makówka
fot. Romana Makówka
fot. Romana Makówka
fot. Romana Makówka
fot. Romana Makówka
fot. Romana Makówka

Komentarze