Scorpions: legenda rocka wyrusza w trasę po Europie!

fot. Prestige MJM
24 występy na scenach największych obiektów koncertowych 13 europejskich krajów. Po ogromnym sukcesie zeszłorocznego tournée, niemiecka grupa Scorpions planuje kolejny muzyczny podbój Europy. Na koncertowej mapie trasy po Starym Kontynencie nie mogło zabraknąć również Polski. Już 4 marca ekipa Rudolfa Schenkera wystąpi w hali TAURON Arena Kraków.


Dokładnie za trzy tygodnie, w ukraińskiej Odessie, formacja Scorpions rozpocznie tegoroczną europejską odsłonę trasy koncertowej The 50th Anniversary World-Tour, promującą utwory powstałe na przestrzeni całej kariery legendarnych muzyków, jak również  kompozycje z najnowszego albumu, Return To Forever. W ramach tej odsłony tournée   zespół zaplanował jak dotąd 24. występy na scenach największych obiektów koncertowych w Europie. Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jabs, James Kottak oraz Paweł Mąciwoda odwiedzą m.in. Łotwę, Litwę, Czechy, Polskę, Węgry, Słowację, Luksemburg, Portugalię, Hiszpanię, Finlandię oraz rodzime Niemcy. Jubileusz 50-lecia aktywności scenicznej grupy Scorpions to bez wątpienia powód do dumy. Jak podkreślają znawcy, mało która gwiazda potrafi wytrwać na scenie przez tyle dekad w nieustannie wysokiej formie, dbając jednocześnie o zaskakiwanie swojej publiczności.

- Można występować bardzo długo, ale sztuką jest, aby te występy były wciąż atrakcyjne. Scorpions wciąż potrafią zaproponować nowinki, jeśli chodzi o elementy scenograficzne, świetlne, jak i dotyczące samego show. Ostatnio było to na przykład rewelacyjne zgranie solówki perkusyjnej z przypomnieniem okładek wszystkich płyt zespołu – przyznaje Paweł Brzykcy z magazynu „Teraz Rock”.
- Zespół Scorpions to prawdziwa maszyna koncertowa, która od ponad pięciu dekad dostarcza fanom występy na nieustannie rewelacyjnym poziomie. Warto przypomnieć, że w maju 2015 grupa Scorpions wypełniła po brzegi łódzką Atlas Arenę, podbijając serca publiczności świetną muzyczną superprodukcją. Oprócz fantastycznych efektów dźwiękowych, nie zabrakło wielopoziomowej sceny oraz imponujących wizualizacji. Nie inaczej będzie także w trakcie marcowego występu w Krakowie – zapewnia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.
Założona w 1965 roku grupa Scorpions niemalże od początków swojej kariery cieszy się szczególną popularnością w Polsce, gdzie – od wczesnych lat 80. - kojarzona jest przede wszystkim z kultową rockową balladą Wind Of Change, nawiązującą do przemian politycznych w ZSRR, które przyczyniły się do upadku Związku Radzieckiego oraz rozwiązania bloku wschodniego. Polacy pokochali zespół z Hanoweru również za ponadczasowe ballady i rockowe, melodyjne brzmienia.
- Polska publiczność, zresztą tak jak fani na całym świecie, od dekad ceni umiejętność łączenia przez Scorpions wyrazistych riffów i typowej dla hard rocka dynamiki z genialnie chwytliwymi melodiami. Ceni także głos Klausa Meine, o niepowtarzalnej barwie, rewelacyjnie sprawdzający się zarówno w utworach czadowych, jak i w balladach. Ceni wreszcie za to, że to jeden z niewielu zespołów, których kompozycje są masowo kojarzone, jako ikony popkultury – Wind Of Change nierozerwalnie łączy się z przemianami ustrojowymi w naszej części Europy... W ostatnich latach jest jeszcze dodatkowy powód sympatii polskiej publiczności: nasz rodak, Paweł Mąciwoda, w składzie grupy! - dodaje Paweł Brzykcy.
Koncert zespołu Scorpions odbędzie się 4 marca 2016 roku w TAURON Arena Kraków. Wejściówki na to wydarzenie można nadal nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
--
Informacja prasowa ze strony organizatora: Prestige MJM

Komentarze