Wishing Well featuring Graham Bonnet “Hippie Heart Gypsy Soul” [Recenzja]

fot. materiały prasowe
Hippie Heart Gypsy Soul to pierwszy singiel z debiutanckiego albumu zespołu Wishing Well. W nagraniach gościnny udział wziął Graham Bonnet, muzyk znany z zespołów Rainbow, Michael Schenker Group i Alcatrazz.

Wishing Well to założony w Helsinkach w Finlandii zespół grający hard rocka, który już niebawem – 5 lutego – wydaje swój debiutancki krążek zatytułowany Chasing Rainbows. Formację tworzy czterech muzyków: Anssi Korkiakoski (gitara), Rip Radioactive (perkusja), Richard Becker (bas) i Peter James Goodman (wokal). Pierwszym singlem promującym ich album będzie piosenka Hippie Heart Gypsy Soul nagrana z gościnnym udziałem Grahama Bonneta, muzyka znanego z zespołów: Rainbow, Michael Schenker Group i Alcatrazz.

Hippie Heart Gypsy Soul to piosenka z bardzo chwytliwą linią melodyczną – utrzymana w stylu utworów pochodzących z przełomu lat 60. i 70. Sam kawałek w swojej strukturze jest bardzo prosty, ale nie oznacza to, że jest on zły. W utworze dominuje gitara i wokal. Głos Bonneta momentami wydaje się nieco zmęczony latami spędzonymi na scenie i używkami, ale dodaje także uroku całemu utworowi, a piosenka brzmi dzięki temu jeszcze bardziej oldschoolowo. Kawałek jest przyjemnym dla ucha umilaczem czasu, niestety uważam, że może przejść niezauważony wśród innych hardrockowych kawałków. Niemniej jednak może dobrze promować debiutancki krążek Chasing Rainbows ze względu na swój radiowy potencjał i przyjemne brzmienie. Po przedsmaku, jakim jest Hippie Heart Gypsy Soul czekam z niecierpliwością, żeby przekonać się jak brzmi cały debiutancki album grupy Wishing Well i tak, jak wskazuje nazwa formacji – życzę im udanego debiutu.

„Chcieliśmy czegoś ekstra dla polepszenia albumu i kiedy napisaliśmy Hippie niemal od razu zorientowaliśmy się, że Graham byłby idealnym wokalistą dla tej piosenki z wielu powodów. Sam jestem długoletnim fanem Grahama i jest to fantastyczne, że zrobiliśmy to na koniec dnia (skontaktowali się z muzykiem – przyp. PŁ). Pete (wokalista zespołu Peter James Goodman) nie miał z tym problemu (z tym, że utwór wykonuje Graham Bonnet, a nie wokalista Wishing Well – przyp. PŁ), ponieważ także jest jego wielkim fanem! Jestem dumny i zachwycony rezultatem i niesamowite jest to, że ten 68-latek nadal dostarcza radość” – mówi autor tekstów i gitarzysta w Wishing Well – Anssi Korkiakoski.

Udział w płycie Wishing Well nie będzie jedyną aktywnością tego niemal siedemdziesięcioletniego artysty – Graham Bonnet późną wiosną wyda własny album. Na rynku wydawniczym ukaże się także jego autoryzowana biografia autorstwa Steve’a Wrighta. Na tym nie koniec! Muzyk wyruszy w trasę koncertową (zagra między innymi kilka występów w Australii i Finlandii).

„Chłopaki skontaktowali się ze mną i kiedy tylko usłyszałem piosenkę od razu byłem gotowy dać jej szansę. To chwytliwa melodia idealna dla mojego zakresu (skali głosu – przyp. PŁ). Polubiłem także słowa. Nagraliśmy moje wokale w LA, a chłopcy roztoczyli opiekę nad resztą w Finlandii. Zawsze jestem gotowy do współpracy, jeśli jest to poważny zespół z dobrym utworem. Życzę chłopakom wszystkiego najlepszego!” – wspomina współpracę Graham Bonnet.

Zespół teraz oczywiście planuje zając się promocją swojego pierwszego singla, a później zamierza wyruszyć w trasę koncertową grając na żywo tak dużo, ile tylko się da! Tournee grupy rozpocznie się jeszcze w tym roku. Wydawnictwo Chasing Rainbows ukaże się na rynku wydawniczym już 5 lutego 2016 roku.

Paulina Łyszko
  

Komentarze