Zobacz fragment książki „Metallica: Back To The Front” opowiadającej o albumie „Master Of Puppets” Metalliki


W tym roku będziemy obchodzić 30. rocznicę pierwszego wydania trzeciego studyjnego albumu Metalliki – płyty Master Of Puppets. Z tej okazji powstaje książka poświęcona płycie i trasie koncertowej promującej wydawnictwo. Zespół za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej zdradził trochę szczegółów dotyczących książki i pokazał kilka zdjęć.Ponad rok temu zespół Metallica poinformował swoich fanów o tym, że powstanie definitywna historia płyty Master Of Puppets i trasy koncertowej towarzyszącej promocji albumu. Teraz grupa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej zaprezentowała kilka stron wydawnictwa.

Autorem książki jest Matt Taylor, ale fani również mieli spory wkład w powstawanie wydawnictwa – zespół za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poprosił, aby wielbiciele grupy obecni na koncertach trasy Damage Inc. promującej płytę Master Of Puppets nadsyłali swoje zdjęcia, nagrania wideo i wspomnienia na odpowiedni adres mailowy.

„Jesteśmy pewni, że warto poczekać (na publikację wydawnictwa – przyp. PŁ), ponieważ książka jest zapchana ekskluzywnymi wywiadami z nami wszystkimi – spędziliśmy niezliczone godziny z Mattem przekopując głęboko nasze pamięci dla historii, anegdot, ciekawostek i opowieści ze studio, trasy i poza nią. Matt rozmawiał ze wszystkimi ważnymi osobami, które były obecne wtedy w naszej historii, włączając w to tych, którzy byli z nami podczas tworzenia prac nad albumem – włączając producenta Flemminga Rasmussena i faceta, który to zmiksował, Michaela Wagenera. (Matt – przyp. PŁ) wytropił całą załogę MOP (ekipę techniczną – przyp. PŁ), włączając Johna Marshalla i członków zespołów, które grały wtedy z nami – Anthrax i Armored Saint. Nasz agent koncertowy, promotorzy i managerowie – Cliff Burnstein i Peter Mensch – wszyscy byli przesadnie hojni z ich czasem i wspomnieniami. Gitarzysta Faith No More – Jim Martin i gitarzysta Mike Bordin oraz Brian Tatler z Diamond Head rozmawiali z Mattem o swoich wspomnieniach z tych szalonych czasów i oczywiście WY- fani, którzy byli na tych koncertach i dali nam niesamowite wejrzenie w Wasze wspomnienia i doświadczenia. Wreszcie – jesteśmy zaszczyceni, że tata Cliffa Burtona – Ray usiadł do obszernego wywiadu” – możemy przeczytać na stronie internetowej zespołu.

„Wszyscy przeszukaliśmy zamknięte szafki, strychy i piwnice by wypełnić książkę nigdy wcześniej niepublikowanymi zdjęciami pochodzącymi z naszych prywatnych archiwów (…)” – dodaje Metallica.

Premiera książki przewidziana jest na jesień tego roku – nie podano jeszcze konkretnej daty, ale bądźcie czujni, ponieważ zespół obiecał zdradzić więcej szczegółów dotyczących Metallica: Back To The Front wkrótce.

Paulina Łyszko

Fragmenty książki:


--
źródło zdjęć: www.matallica.com

Komentarze