Hey zagra w Krakowie już 9 kwietnia


9 kwietnia w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi zespół Hey. Grupa zaprezentuje przedpremierowo nowy materiał z nadchodzącego albumu Błysk.
HEY

Kraków – 09.04.2016 –  Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie wejść: 19:30 Start: 20:30
Bilety przedsprzedaż 55zł, w dniu koncertu 65zł

Bilety do nabycia: tylko w systemie Ticketpro
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/761040504027945/
Link do wydarzenia na naszej www:
http://www.galicja.net/hey/
Bilety są dostępne wyłącznie w systemie Ticketpro, pod linkiem: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1785688-hey-1.html


Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 roku ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej - szybko zjednały sobie publiczność. 
Pierwsza płyta Heya „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Kolejne studyjne wydawnictwa Hey to: „Ho!” (1994),„Heledore” (EP, 1995), "?" (1995), uznawana przez wielu fanów za najlepszy album w historii grupy. Kolejne to „Karma” (1997) oraz „Hey” (1999), po wydaniu którego zespół opuścił jego współzałożyciel i lider Piotr Banach. Zastąpił go gitarzysta Paweł Krawczyk (wcześniej 
m.in.  Ahimsa i Houk), który doskonale wkomponował się w zespół, czego dowodem była płyta „[sic!]” (2001). Krążek przyniósł kilkanaście doskonałych piosenek, powrót na listy przebojów i renesans popularności Hey. Zorganizowaną z okazji 10–lecia istnienia zespołu trasę koncertową podsumował podwójny album „[koncertowy]” (2003). W tym samym roku został wydany premierowy album „music, music”, na którym Hey zaproponował dość eksperymentalne kompozycje nasycone elektroniką. I choć wielu twierdziło, że zespół zbyt daleko odszedł od swoich korzeni, to jednak frekwencja na trasie promującej to wydawnictwo potwierdziła, że publiczność doceniła również nowe pomysły muzyków. Kolejny studyjny album „Echosystem” (2005) jest zdecydowanie bardziej gitarowy i melodyjny niż poprzedni, a momentami wręcz przebojowy. Kilka miesięcy po jego premierze ukazało się DVD „Echosystem”, zawierające paradokumentalny film przedstawiający pracę zespołu nad płytą. We wrześniu 2007 w warszawskim Teatrze Roma odbył się koncert z cyku MTV Unplugged. Nowe aranżacje piosenek, wyśmienici goście i rozbudowane instrumentarium sprawiły, że znane piosenki Heya zyskały zupełnie nowe oblicze. Koncert wydany w formie CD i DVD stał się jednym z bestsellerów roku 2007. Krótko po tym wydarzeniu zespół zagrał kolejną jubileuszową trasę – „92-07”, tym razem  z okazji 15. urodzin.

Początek roku 2009 upłynął pod znakiem pracy nad nowym albumem, którego część instrumentalna została zarejestrowana w miasteczku westernowym w Sarnowej Górze, a wokale w studio Fonoplastykon we Wrocławiu. Płyta zatytułowana „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” ukazała się 23 października 2009 r. i pokryła się podwójną platyną za sprzedaż ponad 60 tys. Egzemplarzy.

Kolejne wydawnictwo zespołu to album "RE-MURPED!" z maja 2010 r. zawierający zremiksowane wersje piosenek z krążka "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!". Remiksów podjęli się 
m. in. Smolik, Rawski, Plastic oraz Bueno Bros. W tym samym roku zespół wziął udział w projekcie „Najmniejszy Koncert Świata”, podczas którego wystąpił dla 20 słuchaczy w podkrakowskim Alvernia Studios. W grudniu zapis tego koncertu ukazał się na DVD. 
Także w grudniu Hey zagrał kilka wyjątkowych występów podczas minitrasy „Re-edycje”. Koncertów wyjątkowych, bo zainspirowanych reedycjami pierwszych albumów, które po kilkunastu latach od swojej premiery, ponownie pojawiły się na rynku. Na program koncertów złożyły się głównie utwory z płyt: „Fire”, „Ho!”, „?” i „Karma”. Gościem trasy był duet Bueno Bros – autorzy kilku remiksów, które znalazły się  na  „RE-MURPED!”

W 2012 r. zespołu współpracował z Marcinem Zabrockim, kompozytorem i multiinstrumentalistą znanym 
m. in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. Wiosnę i lato tego roku zespół spędził pracując nad materiałem na nowy studyjny album. Premiera płyty zatytułowanej „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan” miała miejsce w listopadzie 2012 r. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest piosenka tytułowa, kolejne single to „Co tam?” i „Podobno”.

Kompozytorem większości piosenek jest Paweł Krawczyk, którego wsparli: Katarzyna Nosowska, Marcin Zabrocki, Jacek Chrzanowski. Teksty są autorstwa Katarzyny Nosowskiej - z wyjątkiem jednego, który napisała i zaśpiewała Gaba Kulka. Jeśli wsłuchamy się w teksty, okaże się, że to być może najbardziej pozytywna płyta Heya. Katarzyna Nosowska patrzy na świat ze spokojem, śmiało przygląda się życiu i zachodzącym w nim zmianom.

Rok 2014 minął pod znakiem kooperacji z teatrem. Katarzyna Nosowska oraz Paweł Krawczyk zostali zaangażowani do skomponowania muzyki do najnowszych spektakli Mai Kleczewskiej. W jednym z nich “Cienie. Eurydyka mówi:” Katarzyna wykonuje trzy nowe, niepublikowane piosenki na żywo. 

Również w 2014 roku Hey wyruszył w trasę HEY Unplugged po niecałych 7. latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu został poszerzony o doskonałych muzyków. Znane rockowe utwory Heya uzyskały akustyczne aranżacje, a wśród gości na scenie pojawiła się Agata Kulesza. Po raz kolejny trasa osiągnęła ogromny sukces, wszystkie koncerty odbyły się przy pełnych salach. Niezwykłą pamiątką po tej trasie jest płyta „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged”, która jest zapisem koncertu zespołu w szczecińskiej Filharmonii. Wydawnictwo ukazało się w czerwcu 2015 roku. Hey i Katarzyna są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk, a zdobyli ich w sumie 23!

Aktualnie zespół kończy prace nad swoim 11. albumem, który najprawdopodobniej ukaże w drugiej połowie kwietnia br. i będzie zatytułowany "BŁYSK".  Zanim to jednak nastąpi, nowe utwory można będzie przetestować podczas serii koncertów "przedBŁYSK", które muzycy zagrają w 7. miastach, dla ograniczonej ilości widzów.

-- 

Komentarze