Rock’n’Rollowe nominacje (Fryderyki 2016)

fot. materiały prasowe

Nominacje do Fryderyków 2016 – nagród polskiej Akademii Fonograficznej – są już znane. Wśród wybranych znalazło się także kilku rockowych wykonawców.

Fryderyki to najważniejsze nagrody przyznawane w polskim środowisku muzycznym. Statuetki przyznają zrzeszeni w Akademii Fonograficznej muzycy, kompozytorzy, autorzy i dziennikarze. Wśród nominowanych artystów znalazło się kilku rockowych artystów.

W kategorii Album Roku Rock: zostali nominowani: Lao Che za płytę Dzieciom wydaną (nakładem Mystic Production), Riverside za Love, Fear And The Time Machine (Mystic Production), grupa Lipali za płytę Fasady (PRESSCOM sp. z.o.o),  Tomek Lipiński za wydawnictwo To czego pragniesz (Warner Music Poland) i zespół VOO VOO i Goście za krążek Placówka 44 (wydane przez Muzeum Powstania Warszawskiego). Zespół Lao Che został nominowany w jeszcze jednej kategorii – Utwór Roku – za piosenkę Wojenka.

Nagrody zostaną wręczone 20 kwietnia 2016 roku w Teatrze Polskim w Warszawie, a zwycięzców poznamy dzięki wyemitowanej przez TVP 2 gali (godz. 22.20).

Paulina Łyszko

Komentarze