Scorpions: szczegóły wydawnictwa Return To Forever Tour Edition


Zespół Scorpions 11 marca wydał kolejne wydawnictwo – nie jest to jednak premierowy album, a koncertowa edycja ostatniego studyjnego krążka grupy – Return To Forever – wzbogacona o dodatkowe materiały.


Zespół Scorpions w 2015 roku wydał swój najnowszy studyjny album – Return To Forever mający być swoistym „prezentem” dla wielbicieli grupy z okazji 50. rocznicy istnienia formacji. Jednak niedawno – 11 marca – na rynku wydawniczym ukazała się wyjątkowa edycja tego wydawnictwa zawierająca wiele dodatkowych, koncertowych materiałów zatytułowana Return To Forever Tour Edition.

W skład wydawnictwa wchodzi wersja deluxe albumu zawierająca aż 19 piosenek i dwie płyty DVD z dwoma koncertami i materiałami bonusowymi. Pierwsza płyta DVD to zapis z koncertu podczas francuskiego festiwalu Hellfest, którego gwiazdą w zeszłym roku był właśnie zespół Scorpions. Drugie DVD to koncert w Barclays Center w Nowym Jorku. Oprócz występu formacji na płycie znajdzie się trwający 15. minut dokument On The Road In America.

Wśród materiałów bonusowych znajdą się wywiady z członkami zespołu, którzy dzielą się przed kamerami przemyśleniami na temat każdego z utworów, które znalazły się na Return To Forever. Wydawnictwo jest dostępne w digipacku – 1 Cd + 2 DVD oraz w wersji cyfrowej.

Paulina Łyszko 
Komentarze